1982-05-30 Cracovia - Gwardia Szczytno 3:0

Wersja z dnia 12:55, 20 maj 2005 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje)

Opis meczu w "Tempo"

Awans "pasiakďż˝w" do ekstraklasy sta?? si?? faktem. Zajmuj??cy ostatnie miejsce w tabeli pi??karze Gwardii Szczytno tylko w pierwszej cz????ci spotkania byli w stanie stawi?? czo??a gospodarzom, ktďż˝rym na domiar nie wiod??o si?? w akcjach ofensywnych. Mimo, i? raz po raz dochodzi??o do obl???enia bramki go??ci, to jednak pi??ka nie mog??a znale??? drogi do siatki. Dwukrotnie przy strza??ach Karasia dobrze interweniowa?? bramkarz Zajda, minimalnie chybili celu Gacek i Nazimek, a po strzale Koniecznego w 35 min. pi??ka trafi??a w poprzeczk??. Po przerwie napďż˝r krakowian jeszcze si?? nasili??. Do poczyna?? napastnikďż˝w Cracovii w????czyli si?? nawet obaj ??rodkowi obro??cy. Na efekty nie przysz??o teraz czeka?? d??ugo. W 52 min przy rzucie wolnym B??achno krďż˝tko poda?? do Dybczaka, ktďż˝ry silnym strza??em z linii pola karnego nie da?? ?adnych szans bramkarzowi go??ci. Nast??pnie w 57 min Podsiad??o wykorzysta?? b????d obro??cďż˝w Gwardii i by??o ju? 2-0. Ukoronowaniem skutecznej gry gospodarzy w tym okresie by??a trzecia bramka zdobyta z najbli?szej odleg??o??ci przez Gacka w 81 min. Doda?? trzeba, ?e ten sam zawodnik mia?? jeszcze szans?? podwy?szy?? wynik w kilka minut pďż˝?niej gdy po solowym rajdzie przez pďż˝?? boiska znalaz?? si?? w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gwardii. Strzeli?? jednak obok s??upka. Po ko??cowym gwizdku s??dziego muraw?? stadionu wype??ni?? t??um kibicďż˝w. By??y widoczne gratulacje, wiwaty, okoliczno??ciowe transparenty, chďż˝ralne "sto lat" dla Cracovii, a tak?e nieod????czny Olek Kobyli??ski, ze swoim zespo??em "Andrusy". I nie ma si?? co dziwi??, po 12 latach Krakďż˝w ma znďż˝w dwa zespo??y w ekstraklasie!