1988-08-27 Unia Tarnów - Cracovia 4:3: Różnice pomiędzy wersjami

(Brak różnic)

Wersja z 21:06, 23 lip 2005

5 kolejka 27-28 VIII 88
Unia Tarnów - Cracovia 4-3
Bramki: Półkoszek (4), Brożek (10), Lizak (11), Chlewski (66) - Florków (43), Baliga (47), Mikoś (48)
Cracovia: Holocher, Kowalik, Mikoś, Baliga, Krawczyk, Bargieł, Florków, Dyb czak, Ziętara, Orzeł, Zgud (80 Poradowski)

Opis meczu DP:
Zgodnie ocenili obaj trenerzy, Ryszard Słowik i Stanisław Zapalski, iż było to – jak na III ligę – bardzo dobre spotkanie. Mecz miał niecodzienną dramaturgię, jednocześnie zadowalał poziom gry, jej szybkie tempo.
Miejscowi rozpoczęli z animuszem i po 11 minutach było 3-0! Cracovia wykazała jednak nadspodziewanie dużą odporność psychiczną i dojrzałość; „Pasiaki” przeszły do ofensywy i w 3 minuty po przerwie doprowadziły do wyrównania. Co więcej, goście nadal atakowali, wydawało się, że przechylą losy meczu na swoją korzyść. Jednakże w ostatniej półgodzinie uniści odzyskali inicjatywę; w 66 min. – po efektownej akcji Lizak – Chlewski – drugi z wymienionych zdobył czwartego gola.