1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2: Różnice pomiędzy wersjami

<center>'''34 kolejka 20-21 VI 92'''<BR>
{{Mecz
'''Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5-2'''</center><BR><BR>
|                          gospodarz = Sandecja Nowy Sącz
Bramki: Głuch (4), Orzeł (35, 89), Sowiński (68), Pietrzak (73) - Zegarek (12), Hermaniuk (16)<BR>
|                              gosc = Cracovia
Sędziował K. Orłowski i Lublina.<BR>
|          gospodarz_owczesna_nazwa =
Widzów 800<BR>
|                gosc_owczesna_nazwa =
'''Sandecja:''' Sejud - Nosal, K. Szczepański. Małek, Dorula - Pietrzak. Sowiński, Orzeł, T. Szczepański (36 min Kociołek) - Głuch (63 min Zagórski), Kozełko.<BR>
|                            kolejka = 34
'''Cracovia:''' Kwedyczenko - Osoba, Motyka, Mróz, Kubik - Węgiel (46 min Sajnog), Siemieniec, Wrześniak, Apryjas - Hermaniuk (73 min Czarnik), Zegarek.
|                            widzow = 800
|                strzelcy_gospodarz = Głuch (4')<BR><BR><BR> Orzeł (35')<BR> Sowiński (68')<BR> Pietrzak (73')<BR> Orzeł (89')
|                            wyniki = 1:0<BR>1:1<BR>1:2<BR>2:2<BR>3:2<BR>4:2<BR>5:2
|                      strzelcy_gosc = <BR>Zegarek (12')<BR> Hermaniuk (16')
|              ustawienie_gospodarz = 4-4-2
|                    sklad_gospodarz = Sejud<BR> Nosal<BR> K.Szczepański<BR> Małek<BR> Dorula<BR> Pietrzak<BR> Sowiński<BR> Orzeł<BR> T.Szczepański (36' Kociołek)<BR> Głuch (63' Zagórski)<BR> Kozełko
|                    ustawienie_gosc = 4-4-2
|                        sklad_gosc = Kwedyczenko<BR> Osoba<BR> Motyka<BR> Mróz<BR> Kubik<BR> Węgiel (46' Sajnog)<BR> Siemieniec<BR> Wrześniak<BR> Apryjas<BR> Hermaniuk (73' Czarnik)<BR> Zegarek
}}

===Opis meczu===
Mecz miał zadecydować tylko o tym, który i dwóch zasłużonych klubów opuści II ligę z ostatniej pozycji. Piłkarze obu zespołów postawili na atak, a że gospodarze popełnili w defensywie mniej błędów odnieśli wysoki zwycięstwo. Przed meczem minuta ciszy uczczono pamięć zmarłego w wieku 45 lat działacza Sandecji Krzysztofa Jawora.

Źródło: ''Tempo''
[[Kategoria: 1991/92 II liga grupa wschodnia]]
[[Kategoria: Sandecja Nowy Sącz]]

Wersja z 16:33, 30 sty 2008