1992-10-31 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:2

Wersja z dnia 22:19, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: – → -)

Prokop (82' Surman)

W 26 min po strzale Gurgula piłka trafiła w słupek, a 4 minuty później kolejna niefrasobliwość krakowskich defensorów ukarana została bramką. Tak nieoczekiwany obrót sprawy był zarówno konsekwencją miernej do przerwy gry "Pasiaków", jak również nadspodziewanie dobrej postawy podopiecznych trenera Stanisława Kroka. Po zmianie stron gospodarze energicznie zaatakowali, okresami uzyskiwali przygniatającą przewagę, ale okazało się, że Tarnovia nie tylko potrafi się bronić, ale także nękać przeciwnika groźnymi kontrami. I właśnie po jednej z nich Sadłoń otrzymał znakomite długie podanie, znalazł się sam na sam z Kwedyczenką i 0-2! Cracovia uratowała punkt dzięki determinacji w grze oraz przytomności umysłu Wrześniaka i Motyki. Skoro krakowianie nijak nie mogli pokonać z bliższej odległości dobrze broniącego Ogorzelca - ci właśnie zawodnicy zdecydowali się na strzały zza linii pola karnego.

Źródło: Tempo