1993-05-09 Stal II Mielec - Cracovia 2:0

Wersja z dnia 22:08, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: ” → ")

Siemieniec

O dziwo to mielczanie, broniący się przed degradacją, byli w tym meczu zespołem grającym znacznie mądrzej. Uzyskali w I połowie przewagę w środku pola, a dynamiczny Wszołek zainicjował dwie akcje, po których padły bramki. W 20 min. zagrał on do Hrapkowicza, a ten uderzył silnie pod poprzeczkę; wprawdzie piłka wyszła w pole, ale Tułacz nie musiał się już silić na dobitkę, jako że wcześniej futbolówka przekroczyła linię bramkową. W 30 min. Wszołek odgrywał piłkę jak chciał, przy biernej postawie obrony, a Tułacz dopełnił tylko formalności. 2 minuty później rzut wolny wykonywała Cracovia; przy ustawianiu "muru" Siemieniec uderzył Wałęgę, ten natychmiast zripostował i obaj zobaczyli czerwone kartki.
Po przerwie pozorną przewagę miała Cracovia, ale mielczanie wypracowali w tym czasie co najmniej trzy sytuacje, z których mogli podwyższyć rezultat. Goście ani razu nie zagrozili poważniej Grzance, mimo iż ten popełnił kilka błędów, które powinny zakończyć się strzeleniem gola.

Źródło: Tempo