1993-05-12 Cracovia - Unia Tarnów 1:0

Wersja z dnia 22:24, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: – → - (4))

25. mecz Cracovii z Unią Tarnów w oficjalnych rozgrywkach.

Palej

W 44 min. obrońca Unii wybił piłkę z linii bramkowej, a w 45 Szara obronił Motyce "jedenastkę" podyktowaną za rękę. I na dobrą sprawę były to w I połowie jedyne okazje grających bez wyrazu "Pasiaków".
Unia - składniej poczynająca sobie w środku pola - też miała dwie sytuacje, ale Sarnat wygrał pojedynki sam na sam z tarnowskimi napastnikami. Po zmianie stron Cracovia nie odnalazła się, mecz był wyrównany. Radość na trybunach zapanowała dopiero na 6 minut przed końcem. Motyka zrehabilitował się silnym strzałem z wolnego zza linii pola karnego, Szara sparował piłkę, a Apryjas trafił z najbliższej odległości. Miejscowi uratowali zatem twarz, chociaż - z przebiegu gry - remis by ich nie krzywdził. Osłabienie składu (kontuzje Hermaniuka, Mroza i Putka, nadto w 25 min. opuścił boisko utykający Zegarek) - w pewnej tylko mierze tłumaczyc może niezadowalającą postawę biało-czerwonych w tym rozegranym awansem meczu.

Źródło: Tempo