1993-09-01 Cracovia - Polonia Przemyśl 4:1

Bramki: Zając (2), Hermaniuk (18), Kępski (30), Zegarek (88) - Garwola (16)
Sędziował Stanisław Brożek z Nowego Sącza
Widzów 800
Cracovia: Kwedyczenko - Duda (74 min Leśnowolski), Mróz, Brussman - Siemieniec, Wrześniak (88 min K. Hajduk), Zając, Depa - Hermaniuk, Kępski (55 min Kowalik), Zegarek.
Polonia: Abram - Niemiec, Madeja, Mazur, Andruszewski - Kos (46 min Boryczko), Dąbek, Rop, Pankiewicz (46 min Załoga) - Garwoła, G. Hajduk.

Opis meczu Tempo:

Po niespełna półtorej minucie gry Zając zdobył strzałem zza linii pola karnego przedniej urody bramkę, a „Pasiaki” jakby zbytnio wówczas w siebie uwierzyły. Nie upłynął kwadrans, a zostały skarcone przez wyróżniającego się u gości Garwołę. Co prawda po pół godzinie gry Cracovia prowadziła 3-1 (piękna akcja przy trzecim golu!), ale bynajmniej nie było „po meczu”.
Wybiegani przemyślanie do samego końca grali ofensywnie, a kilkakrotnie – zwłaszcza po zmianie stron – na kibicach Cracovii skóra cierpła, gdyż pod bramką Kwedyczenki dochodziło do gorących spięć. Inna sprawa, iż tego meczu defensorzy „Pasów” nie mogą zaliczyć do udanych; grali bardzo niepewnie. Nie zadowoliła także druga linia (odczuwalny brak Gruszki – czerwona kartka oraz kontuzjowanego Węgla), najkorzystniej zaś zaprezentowali się gospodarze w ofensywie, w której trzech napastników często wspierał szybki Siemieniec. Miała zatem po zmianie stron szereg okazji i Cracovia; udało się wszakże dopiero na 2 minuty przed końcem Zegarkowi (kolejny udany występ). W sumie mecz dość ciekawy, wygrana Cracovii zasłużona, jednakże – z przebiegu gry – o jedno trafienie za wysoka.