1994-04-16 Cracovia - Wisła II Kraków 3:0

Wersja z dnia 23:24, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: – → - (3))

4-4-2

Takiego rozstrzygnięcia można się było spodziewać, niemniej kibiców Cracovii postawa ich drużyny satysfakcjonować mogła dopiero po zmianie stron. W pierwszej połowie "Pasiaki" grały bez wyrazu, ospale, a że goście nieźle radzili sobie w środku pola - gospodarze nie mieli nawet optycznej przewagi. Bardziej zadziornie, z animuszem, "Pasy" zaatakowały dopiero w drugiej odsłonie, na co niewątpliwy wpływ miało wejście do gry szybkiego Siemieńca, a także usunięcie z boiska w 48 min. G. Patera. Wiślak, owszem, uderzył głową Mroza, sędzia miał prawo zastosować najwyższy wymiar kary, chociaż w wielu podobnych sytuacjach kończy się na kartoniku żółtym. Można wszakże domniemać, że arbiter chciał w ten sposób zrekompensować Cracovii swoją ewidentnie błędną decyzję, jaka przytrafiła mu się dwie minuty przed przerwą. Otóż ukarał wówczas Myślewskiego żółtą kartką, chociaż za atak od tyłu, w sytuacji sam na sam, przepisy jednoznacznie nakazują wykluczyć winowajcę z gry. Poszkodowany wówczas Gruszka (zdaniem wielu przewinienie miało miejsce już w obrębie pola karnego!), jeden z wyróżniających się graczy, wpisał się wszakże na listę strzelców; tyle, iż dopiero na 8 minut przed końcem, ale za to strzałem przedniej urody (wolej z około 14 metrów). Zresztą w drugiej połowie broniący wiślackiej bramki Łazarz został jeszcze kilkakrotnie ostro przeegzaminowany, wykazując się jednak - generalnie biorąc - niezłym refleksem.

Źródło: Tempo