1994-09-14 Cracovia - Kabel Kraków 3:1: Różnice pomiędzy wersjami

'''400. mecz Cracovii w trzeciej lidze.'''
<center>'''7 kolejka 14 IX 94'''<br>
{{Mecz
'''Cracovia - Kabel 3-1'''<br><br></center>
|                          gospodarz = Cracovia
Bramki: [[Paweł Zegarek|Zegarek]] (71), [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]] (77), [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]] (89) - Bilski (69)<br>
|                              gosc = Kabel Kraków
Sędziował <br>
|          gospodarz_owczesna_nazwa =
Widzów 1000<BR>
|                gosc_owczesna_nazwa =
Cracovia: [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]], [[Marek Zając|Zając]], [[Jacek Mróz|Mróz]], [[Krzysztof Duda|Duda]], [[Marek Węgiel|Węgiel]], [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]], [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]] (63 min. [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]]), [[Paweł Depa|Depa]], [[Edward Kowalik|Kowalik]] (46 min. [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]]), [[Paweł Zegarek|Zegarek]], [[Łukasz Hermaniuk|Hermaniuk]]
|                            widzow = 1000
|                strzelcy_gospodarz = <BR>[[Paweł Zegarek|Zegarek]] (71')<BR> [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]] (77')<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]] (89')
|                            wyniki = 0:1<BR>1:1<BR>2:1<BR>3:1
|                      strzelcy_gosc = Bilski (69')
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> [[Marek Zając|Zając]]<BR>  [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR>  [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]]<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]] (63' [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]])<BR> [[Paweł Depa|Depa]]<BR> [[Edward Kowalik|Kowalik]] (46' [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]])<BR> [[Paweł Zegarek|Zegarek]]<BR> [[Łukasz Hermaniuk|Hermaniuk]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
}}

===Opis meczu===
Goście nie nastawili się bynajmniej na głęboką defensywę,, ale od samego początku z powodzeniem stosowali w środku pola krótkie krycie, z czym „Pasiaki" niezbyt sobie radziły. Cracovia - aczkolwiek - optycznie przeważała – nie stwarzała przez ponad godzinę zbyt wielu sytuacji (najlepszą – sam na sam z bramkarzem – spartaczył w 10 min Hermaniuk), toteż wszystko układało się po myśli przyjezdnych. Ba, w 69 min przeżyli oni chwilę szczęścia; Kwedyczenko nie sięgnął zacentrowanej piłki, a Bilski pewnie ulokował ją w siatce. Na trybunach konsternacja, ale nie za długo gromkie brawa, jako że Cracovia natarła z tak wielkim animuszem, iż po 8 dalszych minutach prowadziła już 2-1.<BR>
Pierwsza połowa nie była zbyt widowiskowa, ale po zmianie stron - kiedy obie drużyny zagrały szybciej, z wielką zadziornością - oglądano pojedynek nie pozbawiony ekspresji. Cracovia - podobnie jak w niedawnym meczu z Polonią - zaimponowała zwłaszcza świetną końcówką. Uznanie należy się jednak także Kablowi, który - mimo przegranej -zaprezentował się znacznie lepiej, niż mogła by sugerować ich niska pozycja w tabeli.<BR>

Bilski (69')

Odnotujmy też udany występ młodego arbitra, 24-letniego Łukasza Bartosika, notabene syna znanego przed laty ligowego arbitra, Wiesława. Dodajmy, że w 90 min musiał on sięgnąć po czerwoną kartkę, by ukarać bramkarza Kabla. Ale też golkiper gości pozwolił sobie na ordynarny gest wobec sędziego liniowego...