1998-05-03 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4:2: Różnice pomiędzy wersjami

<CENTER>'''27 kolejka 2-3 V 98'''<br>
{{Mecz
'''Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4-2'''</CENTER><br>
|                          gospodarz = Cracovia
Bramki: Ziółkowski (11), Walankiewicz (47), Martyniuk (79), Zegarek (85) – Prochorenkow (16), Badowicz (60)<br>
|                              gosc = Czuwaj Przemyśl
Widzów 1000. Sędziował R. Kutyła z Lublina<br>
|          gospodarz_owczesna_nazwa =
'''Cracovia:''' Kwiatkowski, Walankiewicz, Mróz, Siemieniec, Kowalik, Kubik, Depa, Ziókowski (70 Hrapkowicz, Krupa (77 Martyniuk), Prokop (46 Zegarek), Feutchine<br><br>
|                            widzow = 1 000
|                strzelcy_gospodarz = Ziółkowski (11')<BR><BR> Walankiewicz (47')<BR><BR> Martyniuk (79')<BR> Zegarek (85')
|                            wyniki = 1:0<BR>1:1<BR>2:1<BR>2:2<BR>3:2<BR>4:2
|                      strzelcy_gosc = <BR>Prochorenkow (16')<BR><BR> Badowicz (60')
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Kwiatkowski<BR> Walankiewicz<BR> Mróz<BR> Siemieniec<BR> Kowalik<BR> Kubik<BR> Depa<BR> Ziókowski (70' Hrapkowicz)<BR> Krupa (77' Martyniuk)<BR> Prokop (46' Zegarek)<BR> Feutchine
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
}}

===Opis meczu===
Piłkarze Cracovii, chcąc zachować szanse na prolongatę drugoligowego bytu - musieli ten mecz wygrać. No i wreszcie wygrali, co - przy sobotnich niepowodzeniach Świtu i Radomska, również poważnie zagrożonych - poprawiło ich sytuację.<br>
Krakowianie - prowadzeni po raz pierwszy przez Grzegorza Kmitę, dotychczasowego trenera juniorskiej drużyny Cracovii - bardzo się jednak męczyli, chociaż - praktycznie biorąc - smutny los gości jest przesądzony. <br>

Badowicz (60')

Ale może właśnie dlatego przemyślanie grali swobodnie, chętnie atakowali, a że stanowią zespół całkiem dobrze wybiegany - gra często toczyła się na połowie gospodarzy. Czuwaj dwukrotnie wyrównał, a sympatykom „Pasów” przyszło się dobrze nadenerwować, zanim mogli w końcówce oklaskiwać dwa rozstrzygające trafienia krakowian. Bodaj najtrudniejsze chwile przeżywali kibice między 60 a 70 minutą spotkania. Równo bowiem po godzinie gry - efektowną „główkąâ€ po rzucie rożnym - Badowicz wyrównał na 2-2, a podłamani takim obrotem sprawy gospodarze tracili koncept. Okres słabości trwał mniej więcej 10 minut, futboliści w biało - czerwonych kostiumach znów poderwali się do ataków, a w 79 min. najszczęśliwszym człowiekiem na placu gry był Martyniuk. Przebywał na boisku niespełna dwie minuty, ale potrafił skopiować wyczyn Badowicza. Teraz z kolei więcej ochoty do atakowania przejawili przyjezdni, Ale Cracovia grała rozważnie i nękała przemyślan kontrami. I właśnie po jednym z takich ataków, na 5 min. przed końcem - Zegarek wykorzystał dobre podanie Kubika i było „po meczu”. Można mieć do gry „Pasów” takie czy inne zastrzeżenia, ale nie ulega wątpliwości, że Cracovia wygrała w pełni zasłużenie. Michalski częściej bowiem interweniował niż bramkarz Cracovii, miał też sporo szczęścia, gdyż w 52 min.- po ostrym strzale czarnoskórego Feutchine - piłka trafiła w poprzeczkę.