'''Cracovia - Polonia Przemyśl 2-0 (1-0)'''</CENTER><BR>
|                          gospodarz = Cracovia
Bramki: Ziółkowski (17 k.), Zegarek (51).<BR>
Sędziował:<BR>
|                gosc_owczesna_nazwa =
'''Cracovia''': Paluch - Powrożnik, Walankiewicz, Siemieniec (80 Bagnicki) - Kowalik (63 Wacek), Janik, Ziółkowski, Księżyc, Baster - Zegarek (69 Fudali), Zięba.<BR>
|                            kolejka = 8
'''Polonia''': Abram - Niemiec, Kud (85. M. Kawecki), Jabłoński, Kościelny - W. Jaroch, B. Kawecki, Załoga, Strzałowski (60 Andruszewski) - Sierżęga, Hajduk (60 D. Jaroch).<BR><BR>
|                            widzow = 1 200
|                strzelcy_gospodarz = Ziółkowski (17' k.)<BR> Zegarek (51')
|              ustawienie_gospodarz = 3-5-2
|                    sklad_gospodarz = Paluch<BR> Powrożnik<BR> Walankiewicz,<BR> Siemieniec (80' Bagnicki)<BR> Kowalik (63' Wacek)<BR> Janik<BR> Ziółkowski<BR> Księżyc<BR> Baster<BR> Zegarek (69' Fudali)<BR> Zięba
|                    ustawienie_gosc = 4-4-2
|                        sklad_gosc = Abram<BR> Niemiec<BR> Kud (85' M.Kawecki)<BR> Jabłoński<BR> Kościelny<BR> W.Jaroch<BR> B.Kawecki<BR> Załoga<BR> Strzałowski (60' Andruszewski)<BR> Sierżęga<BR> Hajduk (60' D.Jaroch)
}}

===Opis meczu===
Cracovia pewnie pokonała Polonię Przemyśl 2-0. Mecz ustawiła bramka strzelona w 17 min przez „Pasy" z karnego. Opinie na temat jedenastki były podzielone, w narożniku pola karnego Janik podawał piłkę, ta trafiła w rękę B. Kaweckiego. - Zawodnik zrobił celowy ruch ręką - mówił po meczu sędzia J. Pochylski z Radomia. - Dlatego podyktowałem karnego, a B. Kaweckiego ukarałem żółtą kartką. Ziółkowski strzelił mocno w prawy róg i było 1-0 dla „Pasów". To jego piąty gol w tym sezonie (trzeci zdobyty z karnego).<BR>
Cracovia grała nieźle przez pierwsze 20 minut, potem przewagę osiągnęła Polonia, w 29 min w paru metrów "główkował" Kud, piłka trafiła w Powroźnika i wpadła w ręce Palucha.
Linia 18: Linia 50:
Stanisław Iwanów, trener Polonii: - Cracovia wygrała na pewno zasłużenie, choć mam zastrzeżenia, czy karny w 17 min był podyktowany słusznie. My mieliśmy w 2 połowie dwie dobre okazje, ale bramkarz Cracovii wykazał dużą klasę. Brakowało w moim zespole ukaranego za czerwoną kartkę Pankiewicza. Dopiero od dwóch miesięcy prowadzę zespół, staram się jakoś poukładać grę.

4-4-2

Cracovia grała nieźle przez pierwsze 20 minut, potem przewagę osiągnęła Polonia, w 29 min w paru metrów "główkował" Kud, piłka trafiła w Powroźnika i wpadła w ręce Palucha. W II połowie Cracovia przyspieszyła tempo i w 51 min zdobyła bramkę po bardzo ładnej i szybkiej akcji. Kowalik centrował na długi słupek, piłkę odegrał do tyłu Księżyc i Zegarek z paru metrów trafił do siatki.
Zrobił się teraz ciekawy mecz, Polonia, nie mając nic do stracenia, atakowała, „Pasy" groźnie kontrowały. W 52 min Paluch znakomicie obronił strzał głową Sierżęgi z 7-8 metrów. W 54 min bardzo mocno z 30 m strzelał Ziółkowski, piłka otarła się o słupek i wyszła na aut. W 61 min ponownie znakomitą interwencją popisał się Paluch, broniąc na róg soczysty strzał Załogi z 14 m. W 80 min przykrej kontuzji (barku) doznał Siemieniec, który odwieziony został do szpitala. W 86 min wprowadzony parę minut wcześniej Bagnicki z paru metrów strzelał głową, ale Abram wybił piłkę na róg. 90 min - po klasycznej kontrze i podaniu Powroźnika - Janik "szczupakiem" uderzył piłkę, ale ta poszybowała obok słupka.
W sumie niezły mecz zwłaszcza w II połowie. W Cracovii najlepsi bramkarz Paluch, wszędobylski Baster, pewnie grała obrona.
Wywiady:
Ireneusz Adamus, trener Cracovii: - Wygrana 2-0 z trudnym rywalem cieszy. Polonia ma poukładaną grę, jej gracze imponują warunkami fizycznymi. Zagraliśmy dobrze w II połowie, choć Polonia walczyła do końca, ale Paluch zasłużył na duże brawa za dwie świetne interwencje. Bardzo zmartwiła mnie kontuzja Siemieńca, a przecież już w środę czeka nas mecz w Rzeszowie. Dobrze zaprezentował się Bagnicki, choć grał niecały kwadrans. Stanisław Iwanów, trener Polonii: - Cracovia wygrała na pewno zasłużenie, choć mam zastrzeżenia, czy karny w 17 min był podyktowany słusznie. My mieliśmy w 2 połowie dwie dobre okazje, ale bramkarz Cracovii wykazał dużą klasę. Brakowało w moim zespole ukaranego za czerwoną kartkę Pankiewicza. Dopiero od dwóch miesięcy prowadzę zespół, staram się jakoś poukładać grę.

Źródło: Dziennik Polski