|                strzelcy_gospodarz = <BR>Księżyc (19')
|                            wyniki = 0:1<BR>1:1
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz =
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz = 4-4-2
|                    sklad_gospodarz = Paluch<BR> Powrożnik<BR> Walankiewicz<BR> Ziółkowski<BR> Siemieniec<BR> Wacek<BR> Księżyc<BR> Hrapkowicz (65' Bagnicki)<BR> Baster<BR> Kowalik (72' Podsiadło)<BR> Kmak
|                    ustawienie_gosc = 3-4-3
|                        sklad_gosc = Piątek<BR> Łukaczyński<BR> Stawarz<BR> Kędzior<BR> Pszeniczny (85' Urban)<BR> Łoch<BR> Łętocha (67' Król)<BR> Maik (90' Zych)<BR> Wolański<BR> Brożek<BR> Królikowski
}}

===Opis meczu===
To był twardy, szybki mecz z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. Goście, którzy nie przegrali jeszcze tej wiosny, przyjechali do Krakowa z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Od pierwszych minut grali ofensywnie, na trzech napastników.<BR>
Cracovia jakby zaskoczona postawą rywala oddała mu inicjatywę. W 8 min Paluch zdołał tylko odbić piłkę w bok po strzale z paru metrów Brożka, ten doskoczył do futbolówki, podał ją na 5 metr do Królikowskiego, który mimo rozpaczliwej interwencji dwóch obrońców, trafił do siatki. Gospodarze reklamowali spalonego jednego z graczy gości, sędzia był innego zdania.<BR>
Linia 19: Linia 51:
Remis jest wynikiem zasłużonym. Do 75 min ciut, ciut lepsze wrażenie robiła Wisłoka, ale w ostatnim kwadransie gospodarze mocno przycisnęli i byli bliscy zdobycia 3 punktów. Wisłoka pokazała w Krakowie twardy, szybki futbol, dobrze grała cała obrona. W Cracovii też najlepsza defensywa. Nie ma jednak napastników, nie ma kto strzelać goli.

3-4-3

W 19 min po centrze Bastera, z 15 metrów ostro strzelił Księżyc, piłka otarła się o jednego z graczy Wisłoki i myląc bramkarza Piątka wpadła do siatki. 1-1. Gra nadal była szybka, twarda. W 29 min po rzucie rożnym świetnie interweniował obrońca Stawarz, w ostatniej chwili, ściągnął piłkę z głowy Księżyca. W 32 min z 25 m strzelał mocno Hrapkowicz, ale dobrze ustawiony Piątek piłkę wyłapał.
Druga połowa była jeszcze ciekawsza. W 49 min w zamieszaniu podbramkowym Kmak za słabo uderzył z 6 m. W 51 min z ostrego kąta Maik trafił w zewnętrzną stronę siatki. W 59 min Wisłoka przeprowadziła błyskotliwą akcję, po krosowym podaniu Królikowski uciekł po skrzydle, po jego dośrodkowaniu Pszeniczny główkował z 5 m, ale Paluch z pomocą Bastera, zdołał wybić piłkę na róg. W 5 min później Baster znakomicie rozprowadził akcję, podał na wolne pole do Wacka, który z 13 m nie trafił do bramki.
W 67 min doszło do przykrego wydarzenia, w starciu o piłkę upadł Krzysztof Łętocha, został nadepnięty przez jednego z graczy Cracovii. Łętocha stracił przytomność, na murawie pojawiła się karetka pogotowia, która odwiozła piłkarza do szpitala. Łętocha jeszcze w karetce odzyskał przytomność, ma złamany nos.
W 74 min bardzo mocno strzelał z 16 m Brożek, piłkę zmierzającą w sam dolny róg bramki wyłapał Paluch. W 75 min obrońcom Wisłoki urwał się z połowy boiska wprowadzony nieco wcześniej Tomasz Podsiadło, był faulowany pół metra przed polem karnym przez Kędziora, który zobaczył żółta kartkę (sędzia mógł mu dąć równie dobrze czerwoną).
W ostatnich 15 minutach do zdecydowanego ataku ruszyła Cracovia. Wisłoka dała się zepchnąć do obrony, „Pasy" miały 4 dogodne pozycje, dwa razy z bliska strzelał Księżyc, raz Kmak z 11 m nie trafił w piłkę, w 90 min po rzucie rożnym, strzał Podsiadły z paru metrów trafił w obrońcę. Remis jest wynikiem zasłużonym. Do 75 min ciut, ciut lepsze wrażenie robiła Wisłoka, ale w ostatnim kwadransie gospodarze mocno przycisnęli i byli bliscy zdobycia 3 punktów. Wisłoka pokazała w Krakowie twardy, szybki futbol, dobrze grała cała obrona. W Cracovii też najlepsza defensywa. Nie ma jednak napastników, nie ma kto strzelać goli.

Źródło: Dziennik Polski