2000-05-06 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

m
m
Linia 35: Linia 35:
|                    sklad_gospodarz = [[Łukasz Paluch|Ł. Paluch]]<br> [[Tomasz Wacek|Wacek]]<br> [[Leszek Walankiewicz|Walankiewicz]]<br> [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]]<br> [[Edward Kowalik|E. Kowalik]] (46' [[Daniel Rosiek|Rosiek]])<br> [[Piotr Bagnicki|Bagnicki]] (46' [[Paweł Kopyść|Kopyść]])<br> [[Ryszard Fudali|Fudali]]<br> [[Tomasz Księżyc|Księżyc]] (79' Tęcza)<br> [[Marek Baster|Baster]]<br> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]]<br> [[Tomasz Podsiadło|T. Podsiadło]] (46' [[Rafał Kmak|Kmak]])
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Krzyżak<br> Świąder<br> Kogut<br> Niemczyk<br> Kochańczyk (85' Ćwik)<br> Król<br> Drabik<br> Błotni<br> Szmuc<br> Radawiec<br> Iwanicki (68' Bzdoń)
}}
}}

===Opis meczu===

Z jednej strony wicelider tabeli, z drugiej "czerwona latarnia", drużyna grająca na zasadach czysto amatorskich (jak mówi trener - za obiad). Sensacji więc być nie mogło, pewnie wygrały „Pasy" 2-0, a pozycji miały zwłaszcza w II połowie tyle, że mogło się skończyć na 5-6 golach.

Do przerwy przewaga Cracovii, ale ta grała trochę nieporadnie i mający jeszcze zapas sił goście bronili się umiejętnie i szczęśliwie. Szczęśliwie, bo w 23 min i 34 min [[Ryszard Fudali|Fudali]] z paru metrów nie potrafili zdobyć gola.
Linia 59: Linia 59:
[[Bronisław Karelus]], trener Cracovii: - I połowa w naszym wykonaniu była niewyraźna, w II przeprowadziliśmy sporo dobrych, szybkich akcji. Szkoda, że trochę zawiodła skuteczność. To nasz 4 mecz w ciągu 11 dni, dlatego na początku II połowy dokonałem 3 zmian.

Andrzej Lenartowicz, trener Pogoni: - Jesteśmy amatorami, trenujemy 4 razy w tygodniu, toteż przewaga gospodarzy po przerwie była duża. U nas zabrakło trzech podstawowych graczy (Klimka, Czyża, Rożka), na boisku grało kilku 17-latków jak Iwanicki, Bzdoń czy Ćwik.

Iwanicki (68' Bzdoń)

Do przerwy przewaga Cracovii, ale ta grała trochę nieporadnie i mający jeszcze zapas sił goście bronili się umiejętnie i szczęśliwie. Szczęśliwie, bo w 23 min i 34 min Fudali z paru metrów nie potrafili zdobyć gola.

Napastników Cracovii w 41 min wyręczył Piotr Bagnicki, z 30 m uderzył w piłkę tak mocno, że ta wylądowała w "okienku" bramki Krzyżaka. - To mój pierwszy gol strzelony w oficjalnym meczu ligowym - mówił Bagnicki. - Mogę powiedzieć, iż był to mój życiowy strzał. Tak ładnej bramki nie strzeliłem nawet w juniorach.

Goście w I połowie parę razy zaatakowali, w 23 min Błotni z woleja strzelił z 25 m, tuż nad poprzeczką, w 34 min po centrze Kochańczyka, Radawiec główkował z 10 m, obok słupka. W II połowie trener Karelus wprowadził na boisko Kmaka i dwóch młodych graczy (Rośka i Kopyścia). Cracovia podkręciła tempo, a goście z każdą minutą słabli.

W 52 minucie po dobrym podaniu juniora Rośka, Rafał Kmak wpadł w pole karne i silnym strzałem z 12 metrów podwyższył na 2-0.

Cracovia atakowała nadal i raz po raz mnożyły się gorące sytuacje pod bramką gości. W 57 i 59 min bramkarz Krzyżak znakomicie bronił najpierw strzał z wolnego Księżyca, potem uderzenie głową tego samego piłkarza z paru metrów.

Krakowianie mieli jeszcze 5 świetnych pozycji, ale strzały Hrapkowicza, Kmaka, Księżyca (z wolnego), Wacka, ponownie Księżyca nie wpadły do siatki. Dobrze interweniował albo bramkarz gości, albo strzały były mało precyzyjnie. W II połowie goście tylko raz zagrozili bramce Palucha, 17-latek Bzdoń uderzał piłkę głową z 12 m, obok słupka.

Wywiady

Bronisław Karelus, trener Cracovii: - I połowa w naszym wykonaniu była niewyraźna, w II przeprowadziliśmy sporo dobrych, szybkich akcji. Szkoda, że trochę zawiodła skuteczność. To nasz 4 mecz w ciągu 11 dni, dlatego na początku II połowy dokonałem 3 zmian.

Źródło: Dziennik Polski