2001-05-23 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Brak różnic)

Wersja z 20:25, 7 kwi 2006

- To był kliniczny przykład na to jak potrafimy denerwować siebie i naszych kibiców. Zamiast strzelić drugą bramkę, a były ku temu okazje, doprowadzamy do sytuacji, w której tylko dzięki szczęściu ratujemy zwycięstwo. W ostatniej minucie wszyscy przecież widzieli piłkę w naszej bramce, cudem omsknęła się po słupku - mówił po meczu trener Cracovii Andrzej Bahr.

Cracovia rozpoczęła mecz z dwoma debiutantami w składzie. Bramki zamiast Łukasza Palucha strzegł Tomasz Pazdański, w ataku wystąpił Sebastian Łuszczek. Trener Bahr mógł sobie pozwolić na eksperymenty. Wiesław Pisarski, szkoleniowiec Siarki, wobec kadrowych ubytków musiał łatać skład. - W tej sytuacji musieliśmy wybrać taktykę defensywną - tłumaczył po meczu trener Pisarski.

Siarka w I połowie miała tylko jedną okazję bramkową i tak nie można jej było nazwać stuprocentową - Hynowski z 20 m posłał piłkę nad poprzeczkę. Cracovia prowadziła już wtedy 1-0. Po dośrodkowaniu z rogu Księżyca, Hrapkowicz głową pokonał źle interweniującego Bobrowicza. - Bramkę straciliśmy w typowy dla nas sposób, tradycyjnie przegrywając główkowy pojedynek w polu karnym - mówił po meczu Wiesław Pisarski. Przewaga Cracovii w I połowie nie podlegała dyskusji. W 34 min jeden z obrońców Siarki w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Łuszczka, dwie minuty później po dokładnym zagraniu Kowalika w pole bramkowe nie zdążył wepchnąć piłki do siatki Zegarek - wybili ją obrońcy, a po rogu Hrapkowicz główkował nad poprzeczkę.

- Mieliśmy zdecydowaną przewagę w I połowie i jej nie wykorzystaliśmy - narzekał trener Bahr. - A po przerwie sam Gruszka miał dwie idealne sytuacje, to karygodne, że w takich sytuacjach jak te nie strzelamy bramek.

Sytuacja z 79 min śnić się będzie Gruszce po nocach. Po podaniu od Księżyca położył już bramkarza Siarki i mając przed sobą pustą bramkę, nie zdołał opanować piłki. W 90 min Gruszka także przegrał pojedynek z Bobrowiczem. Kilka sekund wcześniej Siarka mogła wyrównać. Głową uderzał piłkę Hynowski, futbolówka ocierając się o słupek wyszła poza linię bramkową.