|                strzelcy_gospodarz = Duda (47')
|                            wyniki = 1:0
|            kartki_zolte_gospodarz = Bagnicki<BR> Baran
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz =
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Paluch<BR> Duda<BR> Ziółkowski<BR> Bednarz<BR> Szwajdych<BR> Hajduk<BR> Fudaliv Bagnicki (90' Grodzicki)<BR> Baran<BR> Podsiadło (68' Wacek)<BR> Hermaniuk
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Grzybe<BR> Piątek<BR> Giszka<BR> Chachłowski<BR> Bursa<BR> Funek<BR> Marcin Giza<BR> [[Piotr Giza|Giza]]<BR> Szumiec (58' Flipczak)<BR> Jawień<BR> Wasilewski (58' Gawęcki)
}}

===Opis meczu===
Kibice Cracovii mogą spać spokojnie, nie spełnił się "czarny" scenariusz, „Pasy" w sobotę wygraną nad Świtem 1-0 postawiły kropkę nad "i". Nic im już nie grozi. Cóż, trzeba się cieszyć nawet z tak drobnych sukcesów...<BR>
Goście przyjechali do Krakowa już praktycznie zdegradowani. Walczyli jednak ambitnie, szczególnie po przerwie kilka razy zagrozili bramce Palucha. Podobała się gra pomocnika Piotra Gizy, z którym podobno rozmowy prowadzi Cracovia.<BR>
Linia 26: Linia 59:
- Byliśmy już przed meczem praktycznie zdegradowani, ale chłopcy grali, walczyli. To dobrze, bo tego trzeba wymagać od sportowców. Cracovia była na pewno lepsza. W tym meczu dałem szanse kilku młodzikom np. Wasilewskiemu.

Sędzia: Zbigniew Miś z Wadowic
Widzów: 1 200 (wstęp wolny) „(wstępwolny)” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 1200.

Wasilewski (58' Gawęcki)

Cracovia grająca szóstką pomocników, tylko jednym nominalnym napastnikiem (Hermaniuk) miała w I połowie sporą przewagę. Ale brakowało precyzyjnego dogrania, stąd mało było pozycji podbramkowych. Tylko raz w 17 min po strzale Podsiadły poprzeczka ratowała Grzybka.
Zaraz na początku II połowy padł gol dla gospodarzy (to już 7. gol obrońcy Dudy w rozgrywkach), którzy poszli za ciosem i w 52 min ponownie Podsiadło "bombardował" poprzeczkę. Potem było "pudło" Hajduka z 16 metrów, strzał z wolnego Fudalego wybity na róg przez Grzybka.
W ostatnich 25 minutach zaczęli się "odgryzać" goście. Sygnałem był świetnie wykonany korner przez Piotra Gizę w 67 min, piłka zatańczyła na linii bramkowej, w ostatniej chwili wybił ją Paluch. Za moment bramkarz Cracovii sparował "bombę" Filipczka, a potem obronił uderzenie Gawęckiego z 14 m.
W 82 min po raz trzeci w tym meczu "zadzwoniła" poprzeczka bramki Świtu, tym razem po uderzeniu Ziółkowskiego z wolnego z 20 m. W 88 min urwał się obrońcom Cracovii P. Giza, w ostatniej chwili sytuację ratował faulem Baran, za co otrzymał żółtą kartkę.
Można powiedzieć - zwycięzców się nie sądzi. Trudno było oczekiwać, iż „Pasy", prezentujące całą rundę kiepską formę, nagle zaczną grać świetnie. Nowi trenerzy posklejali jednak zespół, "odkurzyli" Podsiadłę (był w sobotę bardzo aktywny), dali szansę gry w całym meczu bojowemu Szwajdychowi, w obronie rosłemu Bednarzowi. I dobrze na tym wyszli.
Świt żegna się z III ligą, zapewne zespół czeka gruntowna przebudowa, bo dla kilku starszych graczy są to pożegnalne mecze, a najlepsi, jak Piotr Giza, znajdą lepsze kluby.
To nie żart...
Przed rozpoczęciem II połowy sędzia meczu nakazał ubrać bramkarzowi Świtu Krzeszowice – Grzybkowi pomarańczową kamizelkę. - Bramkarz i gracze Świtu mieli jednakowe granatowe stroje i zupełnie nie odróżniali się - mówił po meczu sędzia Zbigniew Miś. - Przed spotkaniem gracze Świtu tłumaczyli, że nie mają rezerwowego stroju bramkarskiego. W przerwie pomarańczową kamizelkę dostarczyli gospodarze i nakazałem ją ubrać Grzybkowi.

Jak padła bramka
1-0
Z rzutu rożnego podawał Hajduk, na 5 metrze najwyżej wyskoczył Duda, po jego "główce" piłka odbiła się od słupka i zdaniem sędziego przekroczyła linię bramkową.

Zdaniem trenerów:
Mirosław Hajdo, Cracovia:
- Cel został zrealizowany, nie ma mowy o degradacji. Mamy teraz czyste sumienie z Włodkiem Kwiatkowskim. A nie brakowało głosów, przychodzą młokosy, spuszczą „Pasy" do IV ligi. W meczu ze Świtem szwankowało to najważniejsze ostatnie podanie.