2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: <center>'''1/4 finału 23 IV 2003 '''<br> '''Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 (2:1) karne 4:2 '''</center><br> Bramki: 0:1 P.Nowak (18'), 1:1 Lament (20'), 2:1 Leśniak (4...)

Linia 1: Linia 1:
<center>'''1/4 finału 23 IV 2003 '''<br>
{{Mecz
'''Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 (2:1) karne 4:2 '''</center><br>
|                          gospodarz = Garbarnia Kraków
Bramki: 0:1 [[Paweł Nowak|P.Nowak]] (18'), 1:1 Lament (20'), 2:1 Leśniak (45'), 2:2 [[Piotr Bania|Bania]] (88')<BR>
|                            widzow = 300
|                strzelcy_gospodarz = <BR>Lament (20')<BR>Leśniak (45')
|                            wyniki = 0:1<BR>1:1<BR>2:1<BR>2:2
|                     strzelcy_gosc = Nowak (18')<BR> <BR> <BR>Bania (85')
|              ustawienie_gospodarz = 3-4-3
|                    sklad_gospodarz = Szymski<BR> Bizoń<BR> Brak<BR> Dziuba<BR> Kluska<BR> Lament<BR> Śliwa<BR> Leśniak<BR> Wąs<BR> Dzierżanowski<BR> Kolański (63' Słupek)
|                    ustawienie_gosc = 4-4-2
|                         sklad_gosc = Paluch<BR> Siemieniec<BR> Ziółkowski<BR> Skrzyński<BR> Wacek (46' Radwański)<BR> Zawadzki<BR> Hajduk (46' A. Baran)<BR> Giza<BR> Nowak<BR> Dudziński (46' Ankowski)<BR> Bania
}}
===Opis meczu===
Garbarnia wyeliminowała w Pucharze Polski lidera III ligi małopolskiej - Cracovię! O awansie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali "brązowi". Bohaterem meczu był bramkarz Garbarni Łukasz Szymski, Garbarnia wyeliminowała w Pucharze Polski lidera III ligi małopolskiej - Cracovię! O awansie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali "brązowi". Bohaterem meczu był bramkarz Garbarni Łukasz Szymski

Po 90 minutach gry było 2:2 i w tej sytuacji sędzia zarządził rzuty karne. Nieoczekiwanie lepsi w tej sztuce okazali się "garbarze", którzy nie mieli problemów z pokonaniem Łukasza Palucha. Natomiast strzały Roberta Ziółkowskiego i Pawła Nowaka obronił Szymski, który jeszcze w trakcie regulaminowego czasu gry kilkakrotnie kapitalnie interweniował w sytuacjach sam na sam.

- ''Znam piłkarzy Cracovii, bo z większością z nich zdobywałem mistrzostwo Polski juniorów, gdy graliśmy w Wiśle'' - mówił szczęśliwy Szymski.

W pierwszej połowie Cracovię pogrążył Dariusz Lament, który najpierw przelobował z 35 m Palucha, a później asystował przy golu Tomasza Leśniaka.

Cracovia rozczarowała nie tylko kibiców, ale i trenera, który wczoraj obchodził imieniny. - ''Jest mi przykro. Nie jesteśmy amatorami. Puchar Polski traktujemy na równi z ligą'' - przekonywał trener "Pasów" Wojciech Stawowy. - ''Nie skorzystaliśmy z promocji, jaką byłaby gra na szczeblu centralnym. ''

4-4-2

- Znam piłkarzy Cracovii, bo z większością z nich zdobywałem mistrzostwo Polski juniorów, gdy graliśmy w Wiśle - mówił szczęśliwy Szymski.

Cracovia rozczarowała nie tylko kibiców, ale i trenera, który wczoraj obchodził imieniny. - Jest mi przykro. Nie jesteśmy amatorami. Puchar Polski traktujemy na równi z ligą - przekonywał trener "Pasów" Wojciech Stawowy. - Nie skorzystaliśmy z promocji, jaką byłaby gra na szczeblu centralnym.

Źródło: Gazeta Wyborcza'