Giza
Dudziński (46' Ankowski)
Bania

4-4-2

Garbarnia wyeliminowała w Pucharze Polski lidera III ligi małopolskiej - Cracovię! O awansie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali "brązowi". Bohaterem meczu był bramkarz Garbarni Łukasz Szymski, Garbarnia wyeliminowała w Pucharze Polski lidera III ligi małopolskiej - Cracovię! O awansie zadecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali "brązowi". Bohaterem meczu był bramkarz Garbarni Łukasz Szymski

Po 90 minutach gry było 2:2 i w tej sytuacji sędzia zarządził rzuty karne. Nieoczekiwanie lepsi w tej sztuce okazali się "garbarze", którzy nie mieli problemów z pokonaniem Łukasza Palucha. Natomiast strzały Roberta Ziółkowskiego i Pawła Nowaka obronił Szymski, który jeszcze w trakcie regulaminowego czasu gry kilkakrotnie kapitalnie interweniował w sytuacjach sam na sam.

- Znam piłkarzy Cracovii, bo z większością z nich zdobywałem mistrzostwo Polski juniorów, gdy graliśmy w Wiśle - mówił szczęśliwy Szymski.

W pierwszej połowie Cracovię pogrążył Dariusz Lament, który najpierw przelobował z 35 m Palucha, a później asystował przy golu Tomasza Leśniaka.

Cracovia rozczarowała nie tylko kibiców, ale i trenera, który wczoraj obchodził imieniny. - Jest mi przykro. Nie jesteśmy amatorami. Puchar Polski traktujemy na równi z ligą - przekonywał trener "Pasów" Wojciech Stawowy. - Nie skorzystaliśmy z promocji, jaką byłaby gra na szczeblu centralnym.

Źródło: Gazeta Wyborcza