2007-02-24 Cracovia II - Górnik II Wieliczka 4:2: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: <center>''' 24 II 2006'''<br> '''Cracovia II - Górnik II Wieliczka 4:2 (0:2) '''</center><br> Bramki: <BR> * 0:1 Szczepański 25' * 0:2 Kornio 30' * 1:2 [[Paweł Wojciechowski|Wojciechows...)

(Nie pokazano 9 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
* 4:2 [[Marek Baster|Baster]] 75'
|                          rozgrywki = mecz towarzyski (Cracovia II)
Sędziował: <BR>
|                              dzien = 24
Widzów: <BR><BR>
|                            miesiac = 2
'''Cracovia II:'''  <BR>Brzeziański - [[Tomasz Baliga|Baliga]], [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]], Łuczak - [[Kamil Karcz|Karcz]], Juraszek - [[Marek Baster|Baster]], Obrzut, [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]] - Dzwonek, [[Sebastian Kurowski|Kurowski]]. <BR>
|                                rok = 2007
Grali również: Nowicki, Tomkowiak, [[Piotr Suślik|Suslik]], Brózda, [[Rafał Gudz|Gudz]], Dynarek.<BR>
|                            godzina =
Zagrali też: Dynarek, Suślik, Brózda, Gudz, Tomkowiak oraz Nowicki<BR>
|                            miejsce = ul.Wielicka (boisko ze sztuczną trawą)
'''Górnik II:'''  <BR>Frączek - Kurpiel, Sikora, Wajda, Starowicz - Filipowski, Flak, Dąbrowski, Szczepański - Kornio, Biegajło. Grali również: Zajda, Janeczek, Drobniak, Juszkiewicz<BR>
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz = <BR><BR> [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]] (47')<BR> [[Sebastian Kurowski|Kurowski]] (55')<BR> [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]] (65')<BR>[[Marek Baster|Baster]] (75')
|                            wyniki = 0:1<BR> 0:2<BR> 1:2<BR> 2:2<BR> 3:2<BR> 4:2
|                      strzelcy_gosc = Szczepański (25')<BR> Kornio (30')<BR><BR><BR><BR>
|              ustawienie_gospodarz = 3-5-2
|                    sklad_gospodarz = [[Rafał Brzeziański|Brzeziański]]<BR> [[Tomasz Baliga|Baliga]]<BR> [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]]<BR> [[Maciej Łuczak|Łuczak]]<BR> [[Kamil Karcz|Karcz]]<BR> [[Jakub Juraszek|Juraszek]]<BR> [[Marek Baster|Baster]]<BR> [[Wojciech Obrzut|Obrzut]]<BR> [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]]<BR> [[Rafał Dzwonek|Dzwonek]]<BR> [[Sebastian Kurowski|Kurowski]]<BR> ''zagrali też'' <BR> [[Dawid Dynarek|Dynarek]]<BR> [[Piotr Suślik|Suslik]]<BR> [[Marcin Brózda|Brózda]]<BR> [[Rafał Gudz|Gudz]]<BR> [[Patryk Tomkowiak|Tomkowiak]]<BR> [[Paweł Nowicki|Nowicki]]
|                    ustawienie_gosc = 4-4-2
|                        sklad_gosc = Frączek<BR> Kurpiel<BR> Sikora<BR> Wajda<BR> Starowicz<BR> Filipowski<BR> Flak<BR> Dąbrowski<BR> Szczepański<BR> Kornio<BR> Biegajło<BR> ''grali również'' Zajda<BR> Janeczek<BR> Drobniak<BR> Juszkiewicz
}}

===Opis meczu ===
Poranną porą przy ul.Wielickiej starły się ze sobą drugie zespoły Cracovii i Górnika Wieliczka. W wśród "Pasów" można było dostrzec wiele młodych twarzy, dopiero stawiających kroki w seniorskiej piłce.

Pierwsze minuty to zdecydowany szturm Cracovii na bramkę Frączka. Strzelali kolejno Kurowski, Dzwonek i Szwajdych, ale golkiper z Wieliczki zachował czyste konto. Odpowiedź Górnika nadeszła późno, ale była bardzo konkretna. W 25 minucie Szczepański po podaniu z głębi pola uderzył z pierwszej piłki obok wybiegającego z bramki Brzeziańskiego. Kilka chwil później Kurowski przedarł się przez obronę VI-ligowca, ale jego anemiczny strzał bez trudu złapał Frączek. Górnik jeśli już atakował, to skutecznie aż do bólu. W 45 minucie Kornio wystartował do zagranej piłki, przysnął Wojciechowski, i napastnik Górnika z linii 16 metrów przelobował Brzeziańskiego. Tym mocnym akcentem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Pierwsze minuty to zdecydowany szturm Cracovii na bramkę Frączka. Strzelali kolejno [[Sebastian Kurowski|Kurowski]] , [[Rafał Dzwonek|Dzwonek]]i [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]], ale golkiper z Wieliczki zachował czyste konto. Odpowiedź Górnika nadeszła późno, ale była bardzo konkretna. W 25 minucie Szczepański po podaniu z głębi pola uderzył z pierwszej piłki obok wybiegającego z bramki [[Rafał Brzeziański|Brzeziańskiego]]. Kilka chwil później [[Sebastian Kurowski|Kurowski]] przedarł się przez obronę VI-ligowca, ale jego anemiczny strzał bez trudu złapał Frączek. Górnik jeśli już atakował, to skutecznie aż do bólu. W 45 minucie Kornio wystartował do zagranej piłki, przysnął [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]], i napastnik Górnika z linii 16 metrów przelobował [[Rafał Brzeziański|Brzeziańskiego]]. Tym mocnym akcentem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Pierwsza akcja II połowy przyniosła Cracovii bramkę kontaktową. Do zagranej z rzutu rożnego piłki wyskoczył Wojciechowski i Frączek po raz pierwszy skapitulował. Drugie 45 minut rezerwy Cracovii zaczęły z jeszcze większą werwą niż na początku meczu. W 55 minucie na prawym skrzydle akcję zainicjował Gudz, podał do Dynarka, który zostawił piłkę lepiej ustawionemu Kurowskiego. Ocierający się o pierwszą drużynę napastnik nie miał problemów z doprowadzeniem do remisu. Dzielnie broniący się do tej pory goście "pękli", a "Pasy" konstruowały kolejne ataki. Po jednej z akcji niewiele pomylił się Gudz. W 65 minucie z narożnika boiska centrował Baliga, a do piłki po raz kolejny dopadł Wojciechowski i celną główką wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem Szwajdych wyłożył piłkę na 16 metr do doświadczonego Bastera, który mierzonym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.
Pierwsza akcja II połowy przyniosła Cracovii bramkę kontaktową. Do zagranej z rzutu rożnego piłki wyskoczył [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]] i Frączek po raz pierwszy skapitulował. Drugie 45 minut rezerwy Cracovii zaczęły z jeszcze większą werwą niż na początku meczu. W 55 minucie na prawym skrzydle akcję zainicjował [[Rafał Gudz|Gudz]], podał do [[Dawid Dynarek|Dynarka]], który zostawił piłkę lepiej ustawionemu [[Sebastian Kurowski|Kurowskiego]]. Ocierający się o pierwszą drużynę napastnik nie miał problemów z doprowadzeniem do remisu. Dzielnie broniący się do tej pory goście "pękli", a "Pasy" konstruowały kolejne ataki. Po jednej z akcji niewiele pomylił się [[Rafał Gudz|Gudz]]. W 65 minucie z narożnika boiska centrował [[Tomasz Baliga|Baliga]], a do piłki po raz kolejny dopadł [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]] i celną główką wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]] wyłożył piłkę na 16 metr do doświadczonego [[Marek Baster|Bastera]], który mierzonym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

W Cracovii pierwsze kontakty z dorosłą piłką notują utalentowani Mistrzowie Polski z 2006 roku, a normę meczową wyrabiają zawodnicy z zaplecza I drużyny lub wracający do składu po kontuzji. Dla drużyny Górnika sparingi z rywalami wyższych lig pozwolą nabrać doświadczenia, które przyda się po awansie, do którego bezwględnie ten zespół zmierza.

2007-02-24 Cracovia II - Górnik II Wieliczka 4:2

Pierwsze minuty to zdecydowany szturm Cracovii na bramkę Frączka. Strzelali kolejno Kurowski , Dzwoneki Szwajdych, ale golkiper z Wieliczki zachował czyste konto. Odpowiedź Górnika nadeszła późno, ale była bardzo konkretna. W 25 minucie Szczepański po podaniu z głębi pola uderzył z pierwszej piłki obok wybiegającego z bramki Brzeziańskiego. Kilka chwil później Kurowski przedarł się przez obronę VI-ligowca, ale jego anemiczny strzał bez trudu złapał Frączek. Górnik jeśli już atakował, to skutecznie aż do bólu. W 45 minucie Kornio wystartował do zagranej piłki, przysnął Wojciechowski, i napastnik Górnika z linii 16 metrów przelobował Brzeziańskiego. Tym mocnym akcentem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Źródło: Futbol Małopolska [1]

Trener Dariusz Bijak: - Do przerwy graliśmy za bardzo statycznie, przez co przegrywaliśmy 0:2, jednak w drugiej połowie zdecydowanie się rozkręciliśmy. Graliśmy pomysłowo, dobrze, a przede wszystkim skutecznie. Takie spotkania przynoszą wiele korzyści, bo młodzi zawodnicy mogą występować razem z zawodnikami z pierwszej drużyny, dzięki czemu mają się od kogo uczyć.

Mecze sezonu 2006/07 (Cracovia II)

Garbarnia Kraków 2006-07-23 Cracovia II - Garbarnia Kraków 2:2  Borek Kraków 2006-07-26 Borek Kraków - Cracovia II 0:4  Unia Bieruń Stary 2006-08-02 Unia Bieruń Stary - Cracovia II 2:5  Słomniczanka Słomniki 2006-08-13 Cracovia II - Słomniczanka Słomniki 1:1  Tramwaj Kraków 2006-08-19 Tramwaj Kraków - Cracovia II 2:0  Bolesław Bukowno 2006-08-27 Cracovia II - Bolesław Bukowno 4:1  Clepardia Kraków 2006-08-30 Clepardia Kraków - Cracovia II 0:2  Wróblowianka Wróblowice 2006-09-02 Cracovia II - Wróblowianka Wróblowice 3:1  Dalin Myślenice 2006-09-10 Cracovia II - Dalin Myślenice 2:2  Opatkowianka Opatkowice 2006-09-13 Opatkowianka Opatkowice - Cracovia II 0:2  Gościbia Sułkowice 2006-09-16 Gościbia Sułkowice - Cracovia II 0:2  Górnik Brzeszcze 2006-09-20 Cracovia II - Górnik Brzeszcze 2:1  Iskra Krzęcin 2006-09-24 Iskra Krzęcin - Cracovia II 2:4  Karpaty Siepraw 2006-10-01 Cracovia II - Karpaty Siepraw 3:1  Tramwaj II Kraków 2006-10-04 Tramwaj II Kraków - Cracovia II 0:3  Błyskawica Marcówka 2006-10-07 Błyskawica Marcówka - Cracovia II 2:1  Orzeł Piaski Wielkie 2006-10-15 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 4:1  Prądniczanka Kraków 2006-10-21 Prądniczanka Kraków - Cracovia II 2:2  Wawel Kraków 2006-10-25 Wawel Kraków - Cracovia II 0:3  Janina Libiąż 2006-10-29 Cracovia II - Janina Libiąż 5:0  Skawa Wadowice 2006-11-04 Skawa Wadowice - Cracovia II 1:0  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  MZKS Alwernia 2007-01-27 Cracovia II - MZKS Alwernia 4:0  Borek Kraków 2007-02-03 Cracovia II - Borek Kraków 2:0  Unia Bieruń Stary 2007-02-10 Cracovia II - Unia Bieruń Stary 0:2  Górnik II Wieliczka 2007-02-24 Cracovia II - Górnik II Wieliczka 4:2  Beskid Andrychów 2007-02-28 Cracovia II - Beskidy Andrychów 7:0  Puszcza Niepołomice 2007-03-03 Cracovia II - Puszcza Niepołomice 1:3  Nadwiślan Kraków 2007-03-10 Cracovia II - Nadwiślan Kraków 7:1  Skawa Wadowice 2007-03-31 Słomniczanka Słomniki - Cracovia II 1:2  Garbarnia Kraków 2007-04-04 Cracovia II - Garbarnia Kraków 0:1  Tramwaj Kraków 2007-04-07 Cracovia II - Tramwaj Kraków 0:0  Bolesław Bukowno 2007-04-14 Bolesław Bukowno - Cracovia II 0:1  Clepardia Kraków 2007-04-22 Cracovia II - Clepardia Kraków 1:1  Wróblowianka Wróblowice 2007-04-29 Wróblowianka Wróblowice - Cracovia II 1:3  Dalin Myślenice 2007-05-02 Dalin Myślenice - Cracovia II 0:0  Gościbia Sułkowice 2007-05-06 Cracovia II - Gościbia Sułkowice 3:1  Górnik Brzeszcze 2007-05-12 Górnik Brzeszcze - Cracovia II 0:0  Karpaty Siepraw 2007-05-27 Karpaty Siepraw - Cracovia II 3:3  Iskra Krzęcin 2007-05-30 Cracovia II - Iskra Krzęcin 4:0  Błyskawica Marcówka 2007-06-02 Cracovia II - Błyskawica Marcówka 3:0  Orzeł Piaski Wielkie 2007-06-06 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1:1  Prądniczanka Kraków 2007-06-09 Cracovia II - Prądniczanka Kraków 2:0  Janina Libiąż 2007-06-17 Janina Libiąż - Cracovia II 0:4  Skawa Wadowice 2007-06-23 Cracovia II - Skawa Wadowice 2:1