2008-10-13 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 2:1

Wersja z dnia 21:55, 6 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (TerazPasy.pl)

Dudzic (90' Juraszek)

Widzów: ok. 50 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 50.

Mecz poprzedniego dnia

W zaległym meczu Młodej Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:1.

Spotkanie ze Śląskiem Wrocław w ramach 7. kolejki Młodej Ekstraklasy zostało przełożone ze względu na start Cracovii w rozgrywanym w Rzymie bardzo prestiżowym turnieju im. Karola Wojtyły.

W pierwszej połowie spotkanie nie przyniosło większych emocji. W tej części spotkania najlepszą okazję do zdobycia bramki miał tuż przed przerwą Bartłomiej Dudzic, ale mają przed sobą tylko bramkarza gości zwlekał ze strzałem i obrońcy zdążyli z interwencją.

Druga połowa meczu była o wiele ciekawsza i przyniosła trzy bramki. Pierwszego gola zdobyli goście po godzinie gry. Jakub Małecki wykorzystał błąd obrony Cracovii i mając przed sobą tylko bramkarza Cracovii Martina Szwieca z odległości zaledwie 8 - 9 metrów popisał się fantastycznym lobem, który dał Śląskowi prowadzenie.

Po stracie bramki trener Marcin Gędłek wprowadził do gry Jakuba Kaszubę, który w niedzielnym meczu Pucharu Ekstraklasy zdobył bramkę dla drużyny trenera Majewskiego. I tym razem młody napastnik wykazał się skutecznością dwa razy znajdując drogę do bramki rywali.

W 70 minucie Jakub Kaszuba zamienił na bramkę rzut karny podyktowany za faul na Bartłomieju Dudzicu. Drugą i zwycięską dla Cracovii bramkę Kaszuba strzelił głową dwanaście minut przed końcem meczu wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po 8. kolejkach Młodej Ekstraklasy Cracovia zgromadziła 13 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli za Jagiellonią, Ruchem i Lechem.

Źródło: TerazPasy.pl [1]