2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2

III liga grupa: IV (Cracovia II) , 17 kolejka
Kraków, Stadion Miejski KS Prądniczanka Kraków, środa, 25 listopada 2020, 13:00

2

(1:2)

Herb_Sokół Sieniawa

Sędzia: Adam Jamka z Kielc
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców

Fragment meczu Cracovii II z Sokołem Sieniawa Foto: Cracovia.pl
Piłkarze Cracovii II odrobili zaległości, skończyli niezbyt udaną dla siebie rundę. Wicelider tabeli okazał się za silny. Cracovia II zostaje na 18. miejscu w klasyfikacji, z dorobkiem 18 punktów.

Fatalnie dla gospodarzy ułożył się ten mecz, już po pierwszej groźnej akcji stracili gola. Bartłomiej Purcha zmusił do kapitulacji Jakuba Grzywaczewskiego bardzo precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego – piłka przeleciała nad murem i ugrzęzła w „okienku”. Cracovia II jeszcze nie ochłonęła po stracie tego gola, a już przegrywała 0:2. Pięknie z boku zacentrował Purcha, do piłki doszedł Dominik Pikiel, który z bliska główkował w poprzeczkę, ale zdążył pospieszyć z dobitką.

W 39 min bramkarza gości postraszył Mathaeus, Mateusz Zając odbił piłkę, ale ze skuteczną dobitka pospieszył Sylwester Lusiusz.

Druga połowa była wyrównana. W ostatnim kwadransie „Pasy” przystąpiły do ofensywy i gracze Sokoła często byli zamykani na własnej połowie. Gospodarze bili jednak głowa w mur, nie byli w stanie znaleźć skutecznego sposobu na defensywę gości. Gol nie padł także w doliczonym czasie gry.
Źródło: Gazeta Krakowska 25 listopada 2020 [1]