2022-11-18 MMKS Podhale Nowy Targ - KS Cracovia 1906 5:1

Wersja z dnia 16:10, 29 gru 2022 autorstwa Jaf (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Podhale Nowy Targ | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = MMKS Podhale Nowy Targ | gosc_owczesna_nazwa = KS Cracovia 1906 | kolejka = 7 | runda = 1 | etap = I | sezon = 2022/23 | rozgrywki = Polska Liga Hokeja Kob…")

(1:1; 3:0; 1:0)

Sędzia: Kamil Bryniarski (główny) - Janusz Węgrzyniak, Kacper Luberda (liniowi)

Kowalczyk

17:11 Szlachtowska (Mroszczak, Szopińska)
23:31 Mroszczak (Szlachtowska, Szopińska)
08:59 Baran (Olszewska) 5/4

6 min.

(nadmierna liczba graczy na lodzie) 2 min.
Mroszczak (zahaczanie) 2 min.
Wielkiewicz (zahaczanie) 2 min.
2 min.

2 min. Mroczka (trzymanie przeciwnika)

Opis Meczu

Po prawie miesięcznej przerwie w rozgrywkach, w piątkowy wieczór hokeistki Cracovii wybrały się do Nowego Targu, by skrzyżować kije z góralkami.

Pierwsza tercja meczu była bardzo wyrównana, kibicie mogli oglądać akcje zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Pierwsza bramka padła w 9 minucie kiedy to Karolina Baran wykorzystała liczebną przewagę i zakończyła akcje skutecznym strzałem. Cracovii prowadzenie udało utrzymać się do 17 minuty, ponieważ niecałe 3 minuty przed końcem 1 tercji krakowską bramkarkę pokonała Milena Szlachtowska. Niestety do końca meczu punktowały już tylko Nowotarżanki zdobywając kolejno 3 trafienia w drugiej tercji (jedno z nich w przewadze liczebnej) oraz jedno w trzeciej. Pasiaczkom pomimo prób, nie udało się zdobyć więcej goli i musiały uznać wyższość gospodyń, które mogły cieszyć się z 3 zdobytych punktów pokonując 5:1 Cracovię. Kolejny mecz Cracovii już w tą sobotę – 26 listopada, na Siedleckiego 7 o godzinie 20. Będziemy podejmować drużynę z Gdańska. Serdecznie zapraszamy!

Źródło facebook.com/CracoviaFOTO 21.11.2022 [1]

Nasze sobotnie spotkanie z nowotarżankami zakończyło się niestety kolejną porażką.

Zdenerwowane opóźnieniem meczu, spowodowanym korkami na Zakopiańce, zaczęłyśmy pierwszą tercję z przytupem. Wykorzystując przewagę, Karolina Baran z asystą Magdaleny Olszewskiej, przełamały serię braku zdobytych bramek z naszej strony. Tercja zakończyła się podnoszącym na duchu wynikiem 1:1. Drugą tercję przejęły przeciwniczki (3:0). Ostatnią tercję dzielnie broniłyśmy, dopuszczając do straty jednej bramki. Nie przerywamy jednak sezonu i będziemy wytrwale walczyć o pierwsze punkty!!!