Michał Rakoczy: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj
m
Linia 26: Linia 26:
 
|                    sezonywCracovii =  
 
|                    sezonywCracovii =  
 
|            występy(gole)wCracovii =  
 
|            występy(gole)wCracovii =  
|                  debiut_w_Cracovii =  
+
|                  debiut_w_Cracovii = [[2018-05-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4]]
 
|            ostatni_mecz_w_Cracovii =  
 
|            ostatni_mecz_w_Cracovii =  
 
|                              lata =  
 
|                              lata =  

Wersja z 16:43, 4 sty 2020

To wersja robocza artykułu. Nie wahaj się poprawiać i rozbudowywać

Materiały

Michał Rakoczy

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Michał Rakoczy
Kraj Polska
Urodzony 22 marca 2002, Jasło, Polska
Wiek 18 l.
Pozycja Ofensywny Pomocnik
Wzrost 174 cm
Wychowanek UKS Jasło/Cracovia
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia

j - jesień, w - wiosnaBramki

Informacje klubowe

Od trampkarza starszego- po wielkim zwycięstwie derbowym

Trampkarze starsi „Pasów” obronili dziś tytuł mistrza Małopolskiej Ligi Trampkarzy, pokonując 4:2 TS Wisłę Kraków. Oto, co po meczu powiedział strzelec dwóch bramek dla Cracovii, Michał Rakoczy. Trampkarze starsi „Pasów" obronili dziś tytuł mistrza Małopolskiej Ligi Trampkarzy, pokonując 4:2 TS Wisłę Kraków. Oto, co po meczu powiedział strzelec dwóch bramek dla Cracovii, Michał Rakoczy. - Zdobyłeś dzisiaj niezwykle ważne dwie pierwsze bramki. Musisz się tym bardziej cieszyć ze zdobytego mistrzostwa!

- Oczywiście! Uważam, że mieliśmy dziś widoczną przewagę. Wynik mógł być jeszcze korzystniejszy, gdybyśmy wykorzystali wszystkie nasze dogodne sytuacje i nie popełnili niektórych błędów. Cały czas przydarzają nam się błędy, ale pracujemy nad tym, by je wyeliminować.

- Pewnie jesteście bardzo zadowoleni z dzisiejszej gry w ofensywie?

- Tak, byliśmy dzisiaj bardzo skuteczni z przodu. Mamy dobrych napastników, takich jak na przykład Remek Biernat. Jesteśmy dobrze zgrani i z tego tworzą się sytuacje pod bramką przeciwnika. Super, że udało nam się je dzisiaj zamieniać na gole.

- Bardzo ważne było chyba dobre wejście w mecz?

- Jasne! Wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani, by odnieść zwycięstwo. Od początku graliśmy z dużym zaangażowaniem, przycisnęliśmy przeciwnika i strzeliliśmy pierwszego gola. A później poleciały kolejne.

- Jak wyglądało świętowanie tytułu mistrzowskiego?

- Po meczu była ogromna radość! Skakaliśmy wszyscy w kole i śpiewaliśmy, że mamy mistrza. Teraz dalej świętujemy, zabawa się nie kończy!

- Dopiero od pół roku trenujesz z trampkarzami starszymi i od razu sięgasz po mistrzostwo, zdobywając w decydującym meczu dwie bramki!

- Tak, jest to naprawdę super sprawa. Muszę powiedzieć, że zaaklimatyzowałem się już w zespole trampkarza starszego. Wcześniej grałem w swoim roczniku 2002, ale ze starszymi chłopakami trenuje mi się lepiej. Myślę, że jestem teraz bardziej przygotowany fizycznie. Mam nadzieję, że cały czas będę robić postępy.

Źródło: 05.06.2016 cracovia.pl

Nowy kontrakt

17-letni pomocnik Michał Rakoczy, który ma już na koncie debiut w pierwszej drużynie Pasów, zdecydował się pozostać na dłużej w naszym Klubie i właśnie złożył podpis pod nowym kontraktem! Michał Rakoczy przygodę z piłką rozpoczynał w rodzinnym Jaśle. W sezonie 2015/16 przeniósł się do Cracovii, gdzie występuje w juniorskich drużynach, a w maju zeszłego roku zaliczył debiut w Ekstraklasie w meczu z Pogonią Szczecin. Utalentowany pomocnik jest czołową postacią drużyny Pasów, występującej w Centralnej Lidze Juniorów pod wodzą trenera Kordiana Wójsa oraz młodzieżowym reprezentantem Polski. Dobre występy zaowocowały podpisaniem nowego kontraktu, który obowiązywał będzie przez trzy lata.

Michał, gratulujemy i cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej! Źródło: 09.07.2019 cracovia.pl

Wywiad

Filmy

Źródło: MKSCracoviaTV