Plik:Illustriertes Österreichisches Sportblatt 1911-07-08 foto 1.jpg: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 6 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 3: Linia 3:
*[[:Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1911-07-08_foto_2.jpg]]
*[[:Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1911-07-08_foto_2.jpg]]


=== Tłumaczenie ===
== Tłumaczenie ==
Piłka nożna w Krakowie. Odnośnie artykułu opublikowanego w 26 numerze naszej gazety, otrzymujemy kolejne listy, które w dzisiejszej publikacji prezentujemy:
Piłka nożna w Krakowie. Odnośnie [[:Plik:Illustriertes Österreichisches Sportblatt 1911-06-24 foto 1.jpg|artykułu]] opublikowanego w 26 numerze naszej gazety, otrzymujemy kolejne listy, które w dzisiejszej publikacji prezentujemy:


W odniesieniu do artykułu „Piłka nożna w Krakowie” chciałbym z całym szacunkiem stwierdzić, że autor, pan W.S. ma niedokładne informacje, co do sportowych proporcji w Galicji. Wszystkie polskie drużyny czują się zsolidaryzowane z Oe. F. V. – szanowny autor posłużył się wyrażeniem „wierność związkowi” po drugie wszystkie w dokładnie tym samym wymiarze, ponieważ wszystkie dostrzegają wartość zdyscyplinowanej, racjonalnej sportowej organizacji. Lwowskie drużyny „Czarni” i „Pogoń”, jako pionierzy polskiej piłki nożnej, stanowią człon krajowego stowarzyszenia. Pan dr Hojnacki prezes Czarnych i w pełni zasłużony organizator ruchu sportowego we wschodniej Galicji, przygotowuje się od lat do utworzenia projektu, który teraz służył jako podstawa w opracowaniu związkowych ustaw. Również prezes Pogoni, Pan Dr.Miziewicz, ma po przez obrady w znacznym stopniu protegować rozwój działalności. W odróżnieniu od informacji Pana W.S. czuje się zobowiązany stwierdzić, że takie negocjacje dokonano z największą szybkość oraz jednogłośnie. Co tyczy się innej polskiej drużyny, krakowskiej Wisły, nienależącej do naszego stowarzyszenia i nie jestem uprawniony do zabierania głosu w ich imieniu; w imię prawdy jestem zmuszony stwierdzić, że nie są mi znane przypadku bojkotu ze strony krakowskiej publiczności tej zacnej drużyny. Ponadto, chciałbym stanowczo zapewnić, że takie środki reklamy publicznej korzyści jak "tajemne kładzenie wieńców na pomnikach narodowych" uważam za wykluczone. Znam za dobrze lojalność ludzi, którzy stoją na szczycie Wisły, aby wiedzieć, że żaden z nich, jako prawdziwy dżentelmen sportu nie byłby zdolny, aby posłużyć się takim podstępem. Odnośnie niezasłużonych pochlebnych słów szanownego autora odnośnie Klubu Sportowego Cracovia i mojej osoby chciałbym podkreślić, że chcemy działać całkowicie bezinteresownie w rozwoju sportu, nie oczekując na wynagrodzenie lub nie przyjmując go. Oczekujemy tylko takiego zrozumienia dla naszych warunków i takich stopnia sympatii, zarówno ze strony Oe. F. V. jak również ze strony federacji stowarzyszeń, które do tej pory były po naszej stronie.
Nawiązując do artykułu „Piłka nożna w Krakowie”, chciałbym uprzejmie sprostować, że  
autor artykułu Pan W.S. zamieścił częściowo niedokładne informacje odnośnie stosunków sportowych w Galicji. Wszystkie polskie kluby sportowe są solidarne z [[Austriacki Związek Piłki Nożnej|Oe. F. V.]] – szanowny Pan Autor posłużył się wyrażeniem „Wierny dla Związku” co faktycznie oznacza, że wszyscy w tej samej mierze doceniają wartość zintegrowanej i racjonalnie funkcjonującej organizacji sportowej. Szczególnie lwowskie drużyny [[Czarni Lwów|„Czarni”]] i [[Pogoń Lwów|„Pogoń”]], jako pionierzy polskiej piłki nożnej, stanowią człon krajowego stowarzyszenia. Pan dr Hojnacki prezes Czarnych, zasłużony organizator ruchu sportowego we Wschodniej Galicji już kilka lat temu opracował projekt statutu sportowych związków narodowych, który teraz służy za wzorzec dla innych. Także prezes Klubu Pogoń Pan dr Mizierewicz w czasie roboczych spotkań wykazał się w tych zagadnieniach wielką aktywnością  i służył pomocą. W odróżnieniu od informacji Pana W.S. czuje się zobowiązany stwierdzić, że wszystkie dotychczasowe uzgodnienia między klubami, są szybko i jednomyślnie wdrażane. Odnośnie innego polskiego klubu, krakowskiej [[Wisła Kraków|Wisły]], który nie należy do naszego Związku, nie jestem upoważniony by występować w jego imieniu. Moim obowiązkiem jest jednak w imię prawdy stwierdzić, że nic mi nie wiadomo o jakimkolwiek bojkocie ze strony krakowskiej publiczności. Chcę dodać, że nie akceptuję „tajemniczego” składania wieńców na pomnikach narodowych, jako narzędzia do werbowania publiczności, i znając bardzo dobrze osobistości stojące na czele TS Wisła całkowicie wykluczam by tacy dżentelmeni byli zdolni do uciekania się do takiego podstępu. Odnośnie niezasłużonych pochlebstw  Pana Autora pod adresem Klubu Sportowego Cracovia i mojej osoby, chcę tylko zaznaczyć, że naszym podstawowy celem jest rozwój sportu i robimy to całkowicie bezinteresownie nie oczekując podziękowań ani wyrazów uznania. Liczymy tylko na dalszą pomoc i dotychczas okazywaną nam  sympatię ze strony A.Z.P.N  i Stowarzyszeń Związkowych.


Podpisano: Stanisław Ritter v. Kopernicki<BR>
Podpisano: Stanisław Ritter v. Kopernicki<BR>

Aktualna wersja na dzień 23:46, 31 sie 2009

Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 28 z 8 lipca 1911 część 1 z 2

Zobacz też

Tłumaczenie

Piłka nożna w Krakowie. Odnośnie artykułu opublikowanego w 26 numerze naszej gazety, otrzymujemy kolejne listy, które w dzisiejszej publikacji prezentujemy:

Nawiązując do artykułu „Piłka nożna w Krakowie”, chciałbym uprzejmie sprostować, że autor artykułu Pan W.S. zamieścił częściowo niedokładne informacje odnośnie stosunków sportowych w Galicji. Wszystkie polskie kluby sportowe są solidarne z Oe. F. V. – szanowny Pan Autor posłużył się wyrażeniem „Wierny dla Związku” – co faktycznie oznacza, że wszyscy w tej samej mierze doceniają wartość zintegrowanej i racjonalnie funkcjonującej organizacji sportowej. Szczególnie lwowskie drużyny „Czarni” i „Pogoń”, jako pionierzy polskiej piłki nożnej, stanowią człon krajowego stowarzyszenia. Pan dr Hojnacki – prezes Czarnych, zasłużony organizator ruchu sportowego we Wschodniej Galicji już kilka lat temu opracował projekt statutu sportowych związków narodowych, który teraz służy za wzorzec dla innych. Także prezes Klubu Pogoń Pan dr Mizierewicz w czasie roboczych spotkań wykazał się w tych zagadnieniach wielką aktywnością i służył pomocą. W odróżnieniu od informacji Pana W.S. czuje się zobowiązany stwierdzić, że wszystkie dotychczasowe uzgodnienia między klubami, są szybko i jednomyślnie wdrażane. Odnośnie innego polskiego klubu, krakowskiej Wisły, który nie należy do naszego Związku, nie jestem upoważniony by występować w jego imieniu. Moim obowiązkiem jest jednak w imię prawdy stwierdzić, że nic mi nie wiadomo o jakimkolwiek bojkocie ze strony krakowskiej publiczności. Chcę dodać, że nie akceptuję „tajemniczego” składania wieńców na pomnikach narodowych, jako narzędzia do werbowania publiczności, i znając bardzo dobrze osobistości stojące na czele TS Wisła całkowicie wykluczam by tacy dżentelmeni byli zdolni do uciekania się do takiego podstępu. Odnośnie niezasłużonych pochlebstw Pana Autora pod adresem Klubu Sportowego Cracovia i mojej osoby, chcę tylko zaznaczyć, że naszym podstawowy celem jest rozwój sportu i robimy to całkowicie bezinteresownie nie oczekując podziękowań ani wyrazów uznania. Liczymy tylko na dalszą pomoc i dotychczas okazywaną nam sympatię ze strony A.Z.P.N i Stowarzyszeń Związkowych.

Podpisano: Stanisław Ritter v. Kopernicki
Prezydent K. S. Cracovia

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny02:19, 1 lut 2009Miniatura wersji z 02:19, 1 lut 2009400 × 588 (90 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 28 z 8 lipca 1911 część 1 z 2 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1911-07-08_foto_2.jpg Kategoria: Skany gazet w języku niemieckim z 1911

Żadna strona nie korzysta z tego pliku.