1% podatku w 2009 roku

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WikiPasy.pl zachęcają do przekazywania 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego związane z Cracovią. Aby przekazać 1% swojego podatku - wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) wypełnić pola, w których wnioskujemy o przekazanie 1% swojego podatku - podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku tj. nazwę organizacji i jej numer KRS. W zaznaniu znajduje się również miejsce przeznaczone na wpisanie sugestii dotyczących celu na jakie mają zostać spożytkowane środki gromadzone przez organizację pożytku publicznego.

Fundacja 100 lat KS Cracovia

FUNDACJA 100 LAT KS CRACOVIA
KRS 0000144274

Wszystkie środki pozyskane w ten sposób przez Fundację są przekazywane na działalność i rozwój sekcji KS Cracovia. W tym roku mamy także możliwość wskazania konkretnego celu, na który darowizna ma być przeznaczona - tym samym możemy np. wesprzeć konkretną sekcję lub nawet zawodnika - umieszczając w formularzu PIT odpowiedni dopisek. Możliwość przekazania 1% podatku dotyczy KAŻDEGO podatnika. Postępując w ten sposób nie tracimy nic, po prostu część naszego podatku trafia zamiast do Urzędu Skarbowego - bezpośrednio do Klubu. Jeszcze raz dziękując za wsparcie w latach ubiegłych, liczymy na pamięć wszystkich, dzięki którym najstarszy w Polsce Klub Sportowy wciąż nie tylko prowadzi działalność, ale również dba, aby nie zaginęła pamięć o 102 latach historii wielu pasiastych sekcji, zawodników i kibiców.

Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100-lat Cracovia

Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100-lat Cracovia
KRS 0000230919

Zwracamy się do wszystkich kibiców, sympatyków Cracovii oraz tych, którym leży na sercu dobro polskiego sportu z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100-lat Cracovia. Wspieraj akcję krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształcenia najmłodszych poprzez kulturę fizyczną i sport.

Przekazując pieniądze zyskujesz gwarancję przeznaczenia całości środków na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze raz namawiamy Państwa do corocznego przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100-lat Cracovia, wierząc, że jest to bardzo dobry sposób uczestnictwa w życiu społecznym.

Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez organizację pożytku publicznego.


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 
KRS 0000037904
dla Natalki Góreckiej - nr 6412

Natalia Górecka to córka trenera grup młodzieżowych Cracovii.

Natalka urodziła się w grudniu 2007 roku. W dziesiątym miesiącu życia stwierdzono u niej rzadką chorobę genetyczną - tyrozynemię typu I. Choroba zdążyła już zebrać żniwo: uszkodziła poważnie wątrobę dziewczynki i spowodowała opóźnienie w rozwoju fizycznym.

Tyrozynemia to rzadka choroba genetyczna, której przyczyną jest brak enzymu niezbędnego do przemiany tyrozyny. Konsekwencją tego jest niewydolność wątroby i nerek, uszkodzenie narządu wzroku, a także nieprawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy. Choroba ta może powodować również nowotwory wątroby.

Natalka jest dziewiątym dzieckiem w Polsce chorym na tę chorobę. Leczenie polega na stosowaniu ścisłej diety niskotyrozynowej i podawaniu leku Orfadin, który blokuje przemianę tyrozyny i tym samym ogranicza produkcję szkodliwych dla organizmów metabolitów.

Jedynie równoczesne podawanie leku i dieta dają szansę na normalne życie Natalki. Niestety koszty leku i diety są bardzo wysokie - Rodzice dziecka nie są w stanie ich pokryć w całości, dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu leczenia dziewczynki.

Każdy najmniejszy dar sprawi, że Natalka będzie miała szansę nadążać w rozwoju za swoimi rówieśnikami.