22

"Na finiszu mistrzostw koszykówki i hazeny" -

Na finiszu mistrzostw koszykówki i hazeny

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
W niedzielę odbyło się w Krakowie rewanżowe spotkanie Cracovii — Ł. K. S. Zwycięstwem zakwalifikowała się Cracovia do kastowych rozgrywek o mistrzostwo polski wraz z trzema innymi zwycięzcami grup.

Drużyny wystąpiły w składach: Cracovia: Gradkowski. Trytko I. Lubowiecki I. II. Trytko II: ŁKS: Janyst. Wróblewski, Pegza II. Klimczak, Laufer I.
Cracovia rozpoczyna piękną grę dokładnemi podaniami, zakończonemi ładnemi koszami ze strzałów braci Trytków i Lubowieckiego I L Efektem tego jest stosunek 12:3 w pierwszych 10 min. Teraz rozpoczyna energicznie atakować ŁKS. Z powodu słabego obstawienia przez krakowian Laufer może popisać się precyzyjnymi strzałami, dzięki którym połowa kończy się pro-wadzeniem łodzian 14:12.
Po przerwie leszcze parę minut Łódź przepala, mając stosunek 16:12. Teraz całą inicjatywę przejmuje Cracovia i grając z wielką ambicją i ofiarnością utrzymuje już do końca grę w swych rękach. Cracovia zwycięża 30:22.

Najlepszymi w drużynie byli bracia Trytkowie, Lubowiecki I nie miał szczęścia w strzałach. Gradowski dużo słabszy z powodu braku treningu. U łodzian najlepszy Laufer wybijający się znacznie z pośród całej drużyny.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 63 z 2 października 1929