prawdopodobna data

"Rouppert (Cracovia) wygrywa „Wpław przez Kraków"." -

Rouppert (Cracovia) wygrywa „Wpław przez Kraków".

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Tradycyjny wyścig pływacki AZS-u krakowskiego zgromadził na starcie około 60-ciu zawodników, pomimo padającego deszczu. Oprócz zawodników miejscowych stowarzyszonych i bez przynależności klubowej, wzięli udział także z Górnego Śląska przedstawiciele Giszowca.

Bieg obejmował dystans trzech tysięcy ośmiuset metrów. Jako pierwsze wystartowały panie. Pierwsza przyszła do mety: Wallachówna (Giszowiec) w czasie 40 min. 34 sok., 2) Fitzówna (Giszowiec) 40 min. 42 sok., 3) Sandberżanka (Makk.) 41 min. Bieg ukończyły wszystkie startujące.
W konkurencji panów pewnie wygrał Rouppert (Cr.) w czasie 35 min. 55 sek. zdobywając puhar prezesa Kol. Dyr. Inż. Bobkowskiego. Drugi Pawlik (Gisz.) w czasie 37 min. 50 sek., 3) Meglicz (Cr.) 38 min. 35 sek, 4) Anders (Gisz.), 5) Litwin (Cr.). Z niestowarzyszonych na szóstem miejscu był Paszkot

Na 50-ciu startujących bieg ukończyło 45-ciu. — Organizacja naogół sprawna, szwankowała nieco przy transportowaniu zawodników w drodze powrotnej z mety.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 247 z 6 września 1932