1935-05-26 Cracovia - AZS Kraków 9:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - AZS Kraków 9:5

Relacje z zawodów

"Cracovia bije w tenisie AZS (Kraków) 9:5." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Cracovia bije w tenisie AZS (Kraków) 9:5.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielę rozegrano mecz tenisowy między Cracovią a AZS (Kraków). Było to właściwie otwarcie sezonu tenisowego w Krakowie. Większość graczy była oczywiści© w wiosennej formie. Cracovia wystąpiła znacznie wzmocniona b. graczami rozwiązanego Oddziała Tenisowego Sokoła Bielecka. Para- fińska. Lechnerem. Gajewskim. Herbstem. AZS natomiast odczuł wybitnie brak Jędrzejowskiej. — W’ grze pojedynczej panów najlepszym był bez wątpienia Horain.

Najciekawszy spotkań dostarczyły gry podwójne panów, a zwłaszcza spotkanie Horaln i Nawratil— Herbst i dr Liebling. — Herbst był wyraźnie nie w formie. W grach pojedynczych i podwójnych oraz w grach mieszanych górowała Cracovia dzięki pa¬niom Bieleckiej i Paraflńskiej zdecydowanie.
Wyniki meczu były nast.: gra pojedyncza panów: Horain (AZS)-Herbst (Cr.) 6:4, 6:1, Lechner (Cr.)— Czyżowski (AZS) 6:6. 6:1, dr Liebling (Cr.)-Nawratil (AZS) 7:5. 6:4. Ciężak (AZS)-Bnran (Cr.) 6:3, 6:8, Ogrodziński (Cr.)-Strouchal (AZS) 6:3, 6:3, dr Brodkiewicz (AZS)—Gajewski (Cr.) 7:5, 6:4.
Gra pojedyncza pań: Bielecka (Cr.)—Babirecka (AZS) 6:0, 6:2, Parafińska (Cr.)-dr Boniecka (AZS) 3:0 ser.
Gra podwójna panów: Horaln i Nawratil (AZS)— Herbat i dr Liebling (Cr.) 4:6, 6:3, 6:2, Czyżowski i dr Strouchal (AZS)—Lech ner i Ogrodziński (Cr.) 2:6, 6:4, 6:4. Baran i Gajewski (Cr.)—Ciężak i dr Brodkiewicz (AZS) 6:2, 3:6, 7:5.
Gra mieszana: Bielecka i Herbat (Cr.)—dr Boniecka i Horain (AZS) 6:1, 6:3, Parafińska i Lech ner (Cr.)—Babirecka i Nawratil (AZS) 6:2, 6:2.
Gra podwójna pań: Bielecka i Parafińska (Cr.)— dr Boniecka i Babirecka (6:2, 6:0.
Organizacja zawodów pod kierunkiem p. SL Bieleckiego sprawna.

Równocześnie rozpoczęły się zawody tenisowe o mistrzostwo Małopolski. W niedzielę rozegrano tylko dwie gry seniorów oraz jedna grę panów. W seniorach wyniki były nast.: dr Potoczek—dr Wawrzecki 6:0, 6:3, rtm. Grudniewicz—dr Szymański 6:3, 6:0. W grze panów Lechner pokonał Parkotę 6:8. 6:2. Dalszy dag gier nastąpi w poniedziałek o godz. 10 rano i popołudniu o godz. 4 na kortach KS. Cracovia. Turniej przeciągnie się do czwartku, przyczem wezmą w nim udział czołowe rakiety Pol¬ski z Tarłowakim na czele.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 146 z 28 maja 1935