1935-09-14 Lwów - Kraków 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Lwów


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Lwów, sobota, 14 września 1935

Reprezentacja Lwowa - Reprezentacja Krakowa

1
:
2

(0:2)Herb_Kraków


Skład:
Biały Orzeł Lwów herb.pngŚliwiński
Spiesbach
Ukraina Lwów - hokej mężczyzn herb.png Worobeć
Kac
Pogoń Lwów herb.png Hemerling
Jaworski
Sokół Macierz Lwów - koszykówka mężczyzn herb.png Sistrowicz
Pogoń Lwów herb.pngZimmer
Pogoń Lwów herb.png Luchter
Ukraina Lwów - hokej mężczyzn herb.png Krajewski
Pogoń Lwów herb.pngNiechcioł

Sędzia: Kuchar
Widzów: 2000

bramki Bramki


Pogoń Lwów herb.pngNiechcioł
0:1
0:2
1:2
Wisła Kraków herb.pngHabowski (12')
Wisła Kraków herb.png Łyko (35')
Skład:
Cracovia herb.pngPawłowski
Cracovia herb.pngPająk
Wisła Kraków herb.png Szumilas
Garbarnia Kraków herb.png Lesiak
Cracovia herb.pngGrűnberg
Podgórze Kraków herb.pngGrabiaś
Wisła Kraków herb.pngHabowski
Wisła Kraków herb.png Kopeć
Łobzowianka Kraków herb.png Szewczyk
Wisła Kraków herb.png Łyko
Cracovia herb.png Zembaczyński
Mecz następnego dnia:

1935-09-15 Cracovia II - Krowodrza 1:3Waza Żeleńskiego

Mecz o wazę Żeleńskiego.

Opis meczu

"Kraków-Lwów 2:1 (2:0)" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Kraków-Lwów 2:1 (2:0)

Pierwsza zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Lwów, 15 września (Fk). Na boisku Czarnych odbył się w niedzielę popołudniu drugi w bież, sezonie międzymiastowy mecz piłkarski Lwów — Kraków o puhar wędrowny próf. Żeleńskiego. Zwycięstwo i tym razem przypadło drużynie krakowskiej, która we wszystkich linjach była lepsza i w ciągu całego spotkania miała przewagę. Atak Krakowa pięknemi i dokładnemi podaniami z łatwością zdobywał teren. Pod bramką natomiast niejednokrotnie brak mu było skuteczności i temu należy przypisać, że wynik nie jest właściwym wykładnikiem stosunku sili.

W przeciwieństwie do reprezentacji krakowskiej, w której nie było ani jednego słabego punktu, w drużynie lwowskiej tylko nieliczni gracze stanęli na poziomie. Słabo w szczególności wypadła gra obrony i pomoc, w napadzie zaś tylko Luchter i Zimmer mieli lepsze zagrania. A-klasowy bramkarz Śliwiński kilkakrotnie bronił z powodzeniem, obie bramki jednak puścił w sposób nieudolny.

Gra przez cały czas prowadzona była w dużem tempie, w czem główna zasługa znacznie lepszej technicznie i szybszej drużyny krakowskiej. Pierwsza bramka pada w 12 minucie z podania Łyki i strzału Habowskiego. Śliwiński początkowo broni, potem jednak wypuszcza piłkę z rąk i sam kieruje ją do siatki. Po serii niewykorzystanych kornerów dla Lwowa i kilku efektownych strzałach Luchtera i Zimmera w ładnym stylu obronionych przez Pawłowskiego Kraków w 25 minucie uzyskuje w zamieszaniu podbramkowem drugą bramkę ze strzału Łyki.

Po przerwie Kraków w dalszym ciągu ma przewagę, zawodzi jednak w decydujących sytuacjach podbramkowych. W 25 minucie Grűnberg fauluje Zimmera, rzut wolny przemienia Niechcioł w jedyną bramkę dla Lwowa. Szumilas, który stał w bramce nie zorjentował się w porę i wpuścił piłkę tuż obok siebie do siatki. Przez parę minut więcej z gry ma teraz Lwów, pod koniec znowu do głosu dochodzi Kraków, wynik jednak nie ulega zmianie. Sędziował p. Kuchar, widzów około 2.000.

Składy drużyn: Kraków: Pawłowski. Pająk, Szumilas, Lesiak, Grűnberg, Grabarz, Habowski, Kopeć. Szewczyk, Łyko, Zembaczyński, Lwów: Śliwiński (Biały Orzeł), Spiesbach, Worobeć (Ukraina), Kac, Hemerling. Jaworski, Sistrowicz (Sokół), Zim-mer, Luchter, Krajewski (Ukraina), Niechcioł.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 258 z 17 września 1935Mecze sezonu 1935 (Kraków)