(10:10; :; :; :)

"KPW Poznań mistrzem Polski w koszykówce panów." -

KPW Poznań mistrzem Polski w koszykówce panów.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W drugiem spotkaniu półfinałowej K. P. W. Poznań wyeliminował Cracovię która uległa w stosunku 29:33 (10:10). W pierwszej połowie gra zupełnie wyrównana i niezwykle zacięta. Obie drużyny grają nerwowo i wskutek tego dużo przestrzeliwują. Po przerwie obraz gry się zmienia. Poznańczycy dzięki lepszej kondycji opanowują boisko i już po kilku minutach prowadzą.

W końcowej fazie gry Cracovia napiera energicznie, nie może jednak nadrobić u- traconego terenu. Kosze dla KPW. uzyskali: Różycki 9, Grzechowiak 5, Patrzy koń i Łój po 1, dla Cracovii Michalski 6, Miodoński, Andrzejewski i Zdzisławski po 3.

Sędziowali na bardzo dobrym poziomie pp. Kubiak, Sperling. Englert, Kultys. Na skutek powyższych wyników do finału zakwalifikowały się KPW. Poznań oraz IKP. Łódź, zaś o trzecie miejsce grają Cracovia i Sokół Macierz Lwów.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 35 z 4 lutego 1936