1937-03-14 Cracovia - KPW Warszawa 29:28

28

"Mistrz Polski w koszykówce pokonany." -

Mistrz Polski w koszykówce pokonany.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zkolei rozegrano drugi mecz finałowy pomiędzy Cracovią a KPW Warszawa. Przebieg gry był nast.: Początkowo prowadzi KPW 4:0, poczem Michalski I Miodoński uzyskują 3 pkt. KPW wy¬prowadza na 6:3. Zdzisławski (Crac.) wyciąga na 5:6, poczem Miodoński uzyskuje prowadzenie dla Cracovii 7:6. Przez tego samego gracza Cracovia dochodzi do stanu 9:6, a Zdzisławski podwyższa do 13:6. Dwa dalekie strzały Czyżykowskiego przynoszą KPW 4 kosze. Lecz Zdzisławski ustala wynik do przerwy na 15:10 dla Cracovii.

Po przerwie Cracovia w dalszym ciągu prowadzi, niemniej jednak KPW często zagraża, to też okresami idą obie drużyny „łeb w łeb" w prowadzeniu.
Ostatnie minuty są pełne emocji, gdyż KPW gwałtownie finiszuje, jednakże zwycięstwo róż-nicą jednej bramki pozostaje przy Cracovii. W Cracovii wyróżnili się Zdzisławski, Michalski i obrona. Słabo natomiast zagrał Miodoński. Cała drużyna KPW grała bardzo ambitnie.

Dla Cracovii punkty zdobyli: Zdzlsławskl 13, Michalski 6, Miodoński 5, Pluciński i Rezich po 2 I Stanisławski 1. Dla KPW Gygołajtis 12, Czyżykowski 7, Zgliński 5, Kapałko i lewy obrońca po 2.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 75 z 16 marca 1937