Kurzydłówna

"Olsza zwycięża Cracovię w siatkówce żeńskiej." -

Olsza zwycięża Cracovię w siatkówce żeńskiej.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę rozegrane zostały na sali YMCA zawody o mistrzostwo klasy A Okręgu krakowskiego w siatkówce pań między Olszą i Cracovią, jedynymi kandydatami do tytułu mistrza.

Olsza po zasileniu jej przez „Myszkę” była przedewszystkiem „typowana" na zwycięzcę i nie zrobiła też zawodu o tyle, że wygrała mecz 2:0 (15:14, 15:5), ale forma jej była daleka od zeszłorocznej. Możliwej że powodem tego jest przegrupowanie drużyny i czasem nie osiągnięte jeszcze zgranie. Dużo lepiej szło już w drugim secie.
Natomiast niespodziewanie dobrze grała Cracovia, zwłaszcza jej najlepsza „ścinaczka" Jeleniewska, doskonale grająca zwłaszcza w pierwszym secie i gdyby nie zbyteczne błędy Stępińskiej w decydujących piłkach, mogłaby Cracovia rozstrzygnąć tego seta dla siebie. W drugim secie przewagę miała Olsza, dzięki dobrym ścięciom Popratkówny i Jelonkówny oraz spokojnej grze Tomasikówny. W Cracovii, obok Jeleniewskiej, wyróżniła się Kurzydłówna.
Sędziował p. Zakulski.

Mające się odbyć mecze między Cracovią i Olszą i Makkaibią nie odbyły się, z powodu nieprzybycia tej ostatniej.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 323 z 22 listopada 1937