(32:3; :; :; :)

"Cracovia także w finale." -

Cracovia także w finale.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę rozpoczęły się w Lublinie dwudniowe zawody w koszykówce drużyn męskich będące eliminacją do zawodów mistrzostw Polaki s udziałem miejscowych zespołów Cracovii z Krakowa, lwowskiego AZS i LWS Lublin.

Drużyny powitał w imieniu lubelskiego OZPR prezes dyr. Różański, wręczając kierownikom pamiątkowe proporczyki.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Cracovia — AZS Lwów. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny krakowskiej 41:20 (32:3) Do przerwy miażdżąca przewaga Cracovii która grała w swoim re¬prezentacyjnym składzie W drugiej połowie gry tempo osłabło i w tej fazie wybitnie górują akademicy. Naogół zwycięstwo Krakowian było zupełnie zasłużono. Sędziował p. Szeremeta delegat PZPR. i prof. Bretesz.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 74 z 15 marca 1938