Opis zawodów

"Środa kolarska w Krakowie." -

Środa kolarska w Krakowie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Czwarta z rzędu środa kolarska skrystalizowała jut poziom narybku. Na zawodników pierwszej klasy wybijają się dwaj juniorzy Bobula i Pitio z KTK, bardzo dobrymi liderami okazali się Barzycki i Bańdo.

Organizacja zawodów coraz sprawniejsza i bez żadnych mankamentów. W dzisiejszych zawodach startowało 22 zawodników.
Wyniki szczegółowe są nast.:
W biegu juniorów zaawansowanych na 12 okr. toru z trzema finiszami zwyciężył Bobula 9 pkt przed Pitio 6 i Leśniak 2 pkt. Czas 8.43. W biegu juniorów niezawansowanych na tym samym dystansie pierwsze miejsce zdobył Pieróg — 8 pkt. przód Gierasem 6 i Wojdyłą 4 pkt (wszyscy z Legji). Czas 8.54.
Bieg ta prowadzeniem motorów klasy I na 10 okr. toru wygrał bezkonkurencyjny Wandor za Banńdą w owsie 4.36 przed Łazarem za Brzyckim i Jani¬kiem za Litwinem.
Wyścig turystów na doganianie wygrał Kozłowski w czasie 6.08, drugi Stanek, trzeci Lenartowicz. Celowość podobnych biegów stawiamy pod znakiem za¬pytania, gdyż albo są to turyści i tacy nie moją się poco ścigać na torze, albo są to „wyścigowcy", co w tym wypadku jest nieprawdopodobne, gdyż np. najmłodszy zawodnik liczy lat 14, najstarszy lat 46, zaś sam bieg na balonach z doganianiem jest bardzo forsowny. Z zawodów torowych należy rac na zawsze wyeliminować turystów.

W biegu za prowadzeniem motorów dla klasy drugiej na 10 okr. toru zwyciężył Lupa (L) w czasie 4.57 za Bańdą, drugi Pitio za Barzyckim, trzeci Giza (L.) za Litwinem. W podobnym wyścigu, lecz na 6 okr. toru zwyciężył Bobula za Bańdą w czasie 8.02, drugi Leśniak (Cr), trzeci Nowak (L). Widzów około 400.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 207 z 29 lipca 1938