"Zawody kolarskie na tonę Cracovii." -

Zawody kolarskie na tonę Cracovii.

Pierwsza relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Pierwsza relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Niezwykle urozmaicony program wyścigów zgromadził na tarze Cracovii około 1000 osób. Atrakcją zawodów, jak zwykle, były wyścig motocykletok, rwanych popularnie „setkami” oraz wyścigi za prowadzeniem motorów. W ogólnej punktacji o cenną nagrodę wicemistrza Krakowa p. Bialika prowadzi chwilowo Łazar. Wyniki szczegółowe są nast.:

Wyścig „setek” na 5 okrążeń toru wygrał Bańdo w czasie 2.21 przed Żakiem i inż. Rotweinem.
Wyścig na 20 okrążeń tom z 4 finiszami dał zwycięstwo Łazarowi 12 pkt, Janik 6 pkt,. Motyka 4 pkt i Teichman 0 pkt. Czas zwycięzcy 16.55.8.
Bieg juojorów na 12 okrążeń toru z 8 finiszami wygrał Sosenka 9 pkt. drugi Pieróg 5 pkt i Leśniak
W drugim wyścigu „setek” 8 okrążeń toru Bańdo daje wyrównanie 40 m. Mimo równych sił wygrywa rutynowany Bańdo w czasie 2.28.5 przed Żakiem, inż. Rotweinem i mistrzem Łazarskim, który był „handicapowany" swemi 110 kg. wagi. Wyścig ten był bardzo zacięty i rozegrał się dopiero na ostatnich 50 metrach.
Ostatni wyścig był aa prowadzeniem motorów na dystansie 10 okr. toru. W tym biegu okazało się, co znaczy dobry leader. Faworyt tych wyścigów i dotychczasowy bezkonkurencyjny zwycięzca Wander jechał tym razem za prowadzeniem inż. Litwina i przybył ostatni do mety. Zwyciężył Łazar za prowadzeniem Łazarskiego w czasie 4.48.6 przed Dudą, który startował na rowerze drogowym z hamulcami co starter przeoczył, za liderem Bańdo oraz Wandorem.

Sędziował p. Barzycki. Organizacja bez zarzutu.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 263 z 23 września 1938