Opis zawodów

"Wyścigi torowe w Krakowie." -

Wyścigi torowe w Krakowie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Piękna jesienna pogoda sprzyjała wczoraj wyścigom torowym, organizowanym przez Krak. Okr. Zw. Kolarski o nagrody p. płk. Szechińskiego. Przez 2 i pół godziny ciągnął się ciekawy program zawodów w których udział wzięło 15 kolarzy i 2 motorzystów.

Gwoździem programu były spotkania dwójkowa za prowadzeniem motorów. Każdy zawodnik jechał z każdym partnerem i zawsze za innym liderem. Miało to dać wyrównanie szans kolarzom, z których każdy chętnie jechać chciał za Bańdą, najlepszym liderem. Niestety niektórzy zresztą bardzo dobrzy dystansowcy, jak np. Dąbrowiecki jechali na zbyt małych przekładniach i nie mogli utrzymać tempa za motorem. Spotkań dwójkowych odbyło się pięć, oraz dwie jazdy na czas. Komisja sędziowska wiana zwrócić uwagę na niepotrzebną i wręcz karygodną brawurę motorzysty Bańdo, który w pędzie na wirażu jedzie, bez trzymania kierownicy.
Wyniki szczegółowe. Bieg juniorów rozegrany zo¬stał w dwóch seriach oraz finale. W serii pierwszej zwyciężył na dystansie 10 okrążeń Giza (I) w czasie 6.50.02, drugi Pitio (KTK), trzeci Jemetz (Cr). — W serji drugiej MI tym samym dystansie pierwszy Sosenko (L) czas 8.44 przed Bobulą (KT)K i Pierogiem (L).
W biegu za motorami na 10 okrążeń toru startują Łazar, Wandor, Duda i Dąbrowicki za dwoma liderami Bańdo i inż. Litwin. W rozrgywce pierwszej zwycięża Łazar za Bańdo w 4.27, przed Wandorem za Litwinem. W drugiej pierwszy Duda za Bańdo 4.54, a przed Dąbrowieckim za Litwinem.
Finał biegu puniorów na 10 okrążeń tom z 2 finiszami wygrał Giza 5 pkt czas 7.34 przed Sosenką i Pitiem.
Trzecią rozgrywkę w biegu za motorami wygrał Wandor za Litwinem w 4.53, drugi Dąbrowiecki za Bańdą. Czwarta rozgrywka jest udziałem Dudy, który za Bańdą w czasie 5.02.8 pokonał Łazara za Litwinem.
Bieg pocieszenia 10 okr. toru dla zawodników, którzy nie wygrali żadnej nagrody. Zwyciężył Pieróg w czasie 7.11 punktów 6. Drugi Zabłocki pkt. 8, trzeci Gӧhres pkt. 2. Piątą rozgrywkę za motorami wygrał Wandor za Bańdą 4.31. Drugi Duda za Litwinem.
Po wycofaniu się Dąbrowickiego z dalszych rozgrywek i po odmowie Dudy wzięcia udziału w decydującej rozgrywce na czas, odbyły się 2 pojedyńcze biegi po 5 okrążeń toru na czas między Łazarem i Wandorem o pierwsze miejsce. Obydwaj startowali za Bańdą Łazar uzyskał czas 2.12, za Wandor 2.18.2, wobec tego ostateczna klasyfikacja wypadła nast.: 1) Łazar, 2) Wandor. 3) Duda.

Organizacja zawodów dopisała. Sędzia p. Droździewicz.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 267 z 27 września 1938