(25:11; :; :; :)

"Cracovia zwycięża Modrzejówkę w koszykówce." -

Cracovia zwycięża Modrzejówkę w koszykówce.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielę rozegrano tylko jedno spotkanie o mistrzostwo, w którem drużyna Cracovii pokonała zdecydowanie zespół Modrzejówki w stosunku 50:24 (25:11).

Biało-czerwoni wystąpili do gry bez Wrześniaka, natomiast z dawno nieoglądanymi Koptem, Radwań¬skim i Nowickim. Wszyscy trzej wykazali dobra formę. Strzały Radwańskiego zadecydowały w głównej mierze o przewadze cyfrowej zwycięzców w pierw¬szej połowie, w której gra była wyrównania. Wielką przewagę uzyskała Cracovia po przerwie, zdobywając punkty przez doskonale w tym dniu strzelającego Kopfa, bądź też Kulikowskiego. W obronie najlepszy była Pachla.
Pokonani narzucili zbyt silne tempo z początku gry. którego potem nie wytrzymali. Szczepcie w strzałach zwykle im towarzyszące opuściło ich tym razem niemal zupełnie. Główną przyczyną wysokiej porażki był jednak niski wzrost obrońców, którzy mimo wielkiej ambicji nie mogli sobie poradzić z rosłymi napastnikami Cracovii, a zwłaszcza z Kopfem. Doskonałym obrońcą może być Izdebski, gdy pozbędzie się niepotrzebnych manier.