1939-02-12 Makkabi Bielsko - Cracovia 7:9

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Makkabi Bielsko - Cracovia 7:9


Relacje z zawodów

"Bokserzy Cracovii zwyciężają w Bielsku." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Bokserzy Cracovii zwyciężają w Bielsku.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W ubiegłą niedzielę odbył się w Bielsku towarzyski mecz bokserski pomiędzy tamtejszą Makkabi, a Cracovią, który przyniósł zwycięstwo drużynie krakowskiej w stosunku 9:7.

Młoda sekcja bokserska Cracovii, której debiut na ringu niedawno oglądaliśmy, jak na początek odniosła wielki sukces. zwyciężając na obcym terenie.
Z drużyny Makkabi wyróżniali się: twardy Friedmann, dobry technicznie Engelmann, z Cracovii zaś najkorzystniej wypadł Czuba. Przebieg walk przedstawia się następująco:
W wadze muszej Zwiebel (Makkabi) po mało ciekawej prymitywnej walce wygrał na punkty z Guzikiem(Cracovia).
W wadze koguciej dosyć agresywny Mikołajczyk (Cracovia) odniósł zwycięstwo na punkty z Katzem (Makkabi).
W wadze piórkowej Czuba (Cracovia), będąc zdecydowanie lepszym technicznie, już w pierwszym starciu bije przez techn. k. o. Selienera (Makkabi).
W wadze lekkiej Jabłoński (Cracovia) po bardzo ładnej walce, zremisował z Friedmannem (Makkabi). Wynik ten krzywdzi Jabłońskiego, który w pierwszem i drugiem starciu był lepszym, a jedynie trzecia runda miała przebieg remisowy. W drugiej pe¬rze tej samej wagi Wnęk (Cracovia) wygrał przez techn. k. o, w drugiej rundzie.
W wadze półśredniej Górka (Cracovia) wygrył w. o. na skutek nadwagi przeciwnika, a w spotkaniu towarzyskiem przegrał na punkty z nieczysto walczącym Schottem (Makkabi). W drugiej parze wagi półśredniejj Appel (Makkabi) już w pierwszem starciu znokautował bardzo surowego jeszcze Karczewskiego (Cracovia).
W wadze średniej najlepszy zawodnik Makkabi Engelmann bije w drugiej rundzie przez techn, k. o. początkującego „Janka" (Cracovia). Sędziował w ringu i na punkty p. Wende z Katowic, który w walce Jabłońskiego a Friedmannem pokrzywdził zawodnika Cracovii.

Występ Cracovii wywołał w Bielsku duże zainteresowanie, gromadząc na hali około 1.000 osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 46 z 15 lutego 1939