1939-03-19 Wisła Kraków-Cracovia 15:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wisła Kraków - Cracovia 15:1Relacje z zawodów

"Wisła zwycięża Cracovię w boksie 15:1" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Wisła zwycięża Cracovię w boksie 15:1

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Pierwszy mecz bokserski między drużynami Cracovii i Wisły zakończył się spodziewanem wysokiem zwycięstwem 15:1 pięściarzy Wisły, którzy mieli za przeciwnika niedawno założoną sekcję białoczerwonych. Drużyna Cracovii, aczkolwiek liczy kilku uta-lentowanych bokserów, potrzebuje jeszcze większego obycia ringowego i częściowo uzupełnienia skła¬du osobowego, aby móc rywalizować z ósemką Wisły.

Wyniki walk przedstawiają się nast.:
Waga musza: Juszczyk (Wisła) wygrywa, na skutek przerwania walki w drugiej rundzie s Stojkiem (Cracovia).
Waga kogucia: Łenczyńskl (Wisła) pokonał przez k. o. w drugiej rundzie Mikołajczyka po ciekawej walce.
Waga piórkowa: jedyny punkt uzyskuje dla Cracovii Czuba, mistrz Krakowa w spotkaniu z Bałuckim (Wisła).
Waga lekka: w pierwszem spotkaniu Włodarczyk (Wisła) pokonał na punkty Wnęka, w drugiem spotkaniu tej wagi Mach (Wisła) pokonał przez k. o. w I rundzie Ciastonia.
W wadze półśredniej Powalskl (Wisła) pokonał na punkty Jabłońskiego.
W wadze średniej w pierwszem spotkaniu Kołut (Wisła) znokautował Górkę w drugiej rundzie, zaś w drugiem spotkaniu wygrał Zienkiewicz (Wista)* wobec przerwania walki z Zamorskim. Ogólny wy¬nik 15:1 dla Wisły.
Zawody poprzedziło powitanie wzajemne drużyn przez ich kierownictwa oraz wymiana proporców. Poza tern wręczono pamiątkowe upominki wzorowe¬mu sportowcowi zawodnikowi Wisły Juszczykowi z okazji 120-tego moczu oraz pięściarzowi Cracovii, Czubie, który zdobył pierwszy tytuł mistrzostwo dla swego klubu. Zainteresowanie zawodami było wcale znaczne.

Główny moce poprzedziły walki wstępne, na które złożyło się z I Kroku Bokserskiego zwycięstwo Sokołowskiego w wadze muszej przez w. o., a nadto spotkania młodzików w wadze muszej między Jeżyckim (Cracovia) a Kupfermanem (Makkabi) i między Guzikiem (Cracovia) a Ełkiem II (Sokół). Oba spotkania wygrali zawodnicy Cracovii. Ponadto w wadze lekkiej wygrał w. o. Basista (Olsza).
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 80 z 21 marca 1939