:
27

(15:10; :; :; :)

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy
W pierwszej połowie gry tempo jest wolne. Obie drużyny mają bardzo dobrą defensywę i nie dopuszczają przeciwników do strzałów.

Resich pieczołowicie kry je śmigielskiego. Trudniej natomiast jest upilnować szybkiego Grzechowiaka, będącego w świetnej formie strzałowej, który zdobywa przed przerwą pięć koszy.
Cracovia atakuje zbyt nerwowo (Kulikowski!) i nie może dostać się zupełnie pod kosz przeciwnika. Wogóle atak krakowski gra słabo i punkty zdobywa tylko Czajczyk z dalekich strzałów. Pierwsza część kończy się wynikiem 15:10 dla KPW.
Po przerwie obraz gry zupełnie się zmienia. Poznaniacy narzuciwszy szybkie tempo i zdobywają dużą przewagę. Kombinacje są prze-prowadzone b, dobrze, Patrzy kont strzela coraz lepiej, a każdy strzał Grzechowiaka kończy się zdobyciem punktów. Jest 31:17. W tym okresie gry atak Cracovii nie istnie je. Punkty zdobywa nadal niemal wyłącznie dalekimi strzałami (z połowy boiska!) — Czajczyk. Dopiero w 13 min. pierwszy kosz uzyskuje Kowalski (znany hokeista). Przewaga KPW trwa Jednak dalej. Strzał śmigielskiego spod kosza kończy mecz z wynikiem 47:27.
KPW grało cały czas bez zmian. Najlepiej wypadł wspaniałe strzelający Grzechowiak.
W Cracovii wyróżniła się obrona Reisch —. Pluciński oraz Czajczyk.

Punkty dla KPW zdobyli: Grzechowiak 28, Patrzykont 7, Śmigielski 6, Łój 4 i Kasprzak 2. Dla Cracovii: Czajczyk 19, Kowalski, Resich, Pluciński i Kulikowski po 2.
Źródło: Przegląd Sportowy 27 marca 1939