Wapiennik (18') samob.

"Kraków zwycięża Poznań 3:1 (1:1)" -

Kraków zwycięża Poznań 3:1 (1:1)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Pod dobrym znakiem rozpoczął Kraków tegoroczny oficjalny sezon piłkarski. Rozegrane w niedzielę na boisku KS Garbarnia wobec 15 tysięcy widzów zawody międzymiastowe Poznań — Kraków, zakończyły się zasłużonym zwycięstwem reprezentacji Krakowa w stosunku 3:1.

Do przerwy gra była równorzędnie i przyniosła po jednej zdobytej bramce dla każdej ze stron. Poznań uzyskał prowadzenie w 18 min. z „samobójczego” strzału Wapiennika, Kraków wyrównał w 3 min. później przez Parpana II. Poznań nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji, które mogły przynieść mu prowadzenie.

Po pauzie obraz gry się zmienił zupełnie. Kraków uzyskuje od pierwszych minut zdecydowaną przewagę i utrzymuje ją do końca zawodów. Atak Krakowa, dobrze kierowany przez rutynowanego Artura, raz po raz zagraża bramce Poznania. Najlepszy w ataku krakowskim — Różankowski zdobywa w 26 i 40 min. bramki, które decydują o zwycięstwie gospodarzy. Poznań w tej części zawodów wypadł słabiej, aniżeli do pauzy, ograniczając się raczej do defensywy

Przyjęcie drużyny poznańskiej było b. serdeczne. Publiczność oklaskiwała zarówno graczy krakowskich, jak i udane akcie Poznańczyków. Przed zawodami prezes KOZPNU-u wręczył gościom upominek w postaci obrazu kolejnego z motywem starego Krakowa.

Sędziował p. Zdybalski, który wywiązał się doskonale ze swego zadania.
Źródło: Dziennik Polski nr 98 z 8 kwietnia 1946