zawody tor Cracovii

"Kolarzom krakowskim się rewanż" -

Kolarzom krakowskim się rewanż

Ślązacy nie zdobyli ani jednego pierwszego miejsca.

W dniu wczorajszym na lorze Cracovii odbyły się zawody kolarskie z udziałem zawodników śląskich i krakowskich. Śląsk reprezentowali: Wygląda ; Glinka z Chorzowskiego Klubu Cyklistów oraz Nowoczek i Rurańskl z KS Ruch. Z Krakowa wzięli udział: Wandor, Dąbrowiecki, Wrężlewicz, Hajto (RKS Legia), Janik (Cracovia). Musiał, Motyka (KTK). W biegu na 25 okrążeń z 5 finiszami zwyciężył Dąbrowiecki (RKS Legia) pkt. 11, czas 19.47, przed Janikiem (Cracovia) pkt. 8 i Wandorem (RKS Legia) pkt. 7. Dalsze miejsca zajęli Glinka 5 pkt., Musiał i Wygląda po 2 pkt., Nowoczek 1 pkt.

Bieg wygrał zasłużenie Dąbrowiecki, wygrywając 3 finisze (2, 3, 4) i w pierwszym zajmując drugie miejsce. Ładnie walczył Janik. Wandor wygrał ostatni finisz, przez co wysunął się na 3 miejsce w ogólnej punktacji.

W biegu rozstawnym z doganianiem na 10 o-krążeń, pierwsze miejsce zajął Motyka (KTK) w czasie 6.46, przed Wręźlawiczem (RKS Legia! 6.59 i Hajto (RKS Legia) 7.17. W biegu drużynowym na 10 okrążeń wygrał Kraków w składzie: Wandor, Dąbrowiecki, Musiał, Janik w czasie 6.16. przed Śląskiem w składzie: Wygląda, Glinka, Nowoczek. Rurańaki w czasie 6 31.3.

Ostatni bieg amerykański parami na 40 okrążeń z 4 finiszami wygrała para Wandor-Dąbrowiecki, pkt. 15. przed Wyględą i Glinką (Chorzowski KC) pkt. 6. Trzecie miejsce zajęli Nowoczek-Rurański (Ruch) pkt. 6. Czwarte miejsce zajęła para Musiał-Motyka (KTK) pkt. 3.

W czasie biegu na 15 okrążeniu obsunął się na wirażu Musiał z KTK, wskutek czego para zwycięska zdublowała ten zespól. Czas zwycięzców 26.48.
Źródło: Echo Krakowa nr 208 z 1 sierpnia 1946