1947-09-14 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:0

"25-lecie Lubelskiego OZPN" -

25-lecie Lubelskiego OZPN

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Kraków—Lublin 2:2

Lublin. (Tel.) W niedziele odbyła się uroczystość 25-letoieoo jubileusw lubelskiego Okr. ZPN. Uroczystość te wypadły naprawdę imponująco. Rozpoczęły się msza połową na boisku piłkarskim Domu Żołnierza, po czym odbyła się dekoracja odznaką jubileuszowa LOZPN zasłużonych działaczy, i sportowców. Po akademii, na której przemawiali: prezes LOZPN Krzemiński, przew. Państw. Rady WF i P.W <jen. dr Gilewicz. prezes PZPN gen. Bończa-Uzdowski, przedstawiciel Krak. OZPN. wiceprez. Rutkowski senior i wiceprezydent m. Lublina mgr. SL Krzykała i inni, przystąpiono do defilady ulicami miasta w barwnych kostiumach sportowych.

Przed meczem Kraków—Lublin udekorowano prezesa WSS Krak. OZPN Andrzeja Rutkowskiego złota odznaką jubileuszową, sakr. Krak. OZPN Dembowskiego srebrną, a oraczy Krakowa odznakami brązowymi. Mecz miał przebiec bardzo ciekawy i toczył się w serdecznej przyjacielskiej atmosferze. Zawody zaorano rekordowo, a jak na Lublin ilość widzów znaczna, gdyż wynosiła ponad 5.000.

Pierwszy mecz Kraków—Lublin odbył się 25 lat temu w Lublinie. W meczu tym Kraków zwyciężył 6:2.

Mecz piłkarski Kraków—Lublin zakończyli się wynikiem 2:2 (1:2), Bramki dla Krakowa uzyskali: Kofin 2, dla Lublina Rożyła i Wesołowski.

Kraków: Rybicki, Kubik, Michalik, Kaleta II, Kasprzycki, Wapiennik I, Cisowski, Kofin, Hajdziński, Nastaborski, Kawula. — Po przerwie na śr. pomocy Trynka, na śr. ataku Dycjan, na pr. łączniku Rupa.

Lublin: Skraiński, Gajowiak II, Stanisławek, Paprota, Cieśliński, Rudnicki, Baranowski, Kitka, Chałon, Rożyło, Wesołowski.

Początek gry należy do Krakowa. W BI minucie sędzia dyktuje za wątpliwy rzutu karnego przeciw Krakowowi. Strzela Róży to, Ole Rybicki broni. Po przerwie Kraków lepiej panując nad piłką, zdobywa zdecydowanie przewagę. Lublin znów Dio wyzyskuje karnego za rękę obrońcy Krakowa. W ostatniej minucie w zderzaniu z Dycjanem ulega kontuzji Skraiński. Zastępuje go Rut ze Szturmu.

Remis Jest szczęśliwym wynikiem dla Lublina, którego reprezentacja me była wioną zbyt szczęśliwie. Najlepsi w drużynie Krakowa: Cisowski, Kofin i Wapiennik I. Obrona nieco słabsza. Z drużyny lubelskiej wyróżnił się bramkarz Stasiński oraz cała linia pomocy. Sędziował Madej z Lublina.
Źródło: Dziennik Polski nr 253 z 16 września 1947