"Pływackie mistrzostwa okr. krakowskiego" -

Pływackie mistrzostwa okr. krakowskiego

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2
Dnia 28 i 29 bm. na pływalni miejskiej odbyły się mistrzostwa okręgu krakowskiego w pływaniu. Faktycznie były to jedynie rozgrywki między drużynami dwu najsilniejszych klubów — Wisły i Cracovii, złożonymi z zawodników i kategorii.

Oceniając indywidualnie startujących, z dużym uznaniem podkreślić należy występ młodziutkiej — bo zaledwie 13-to letniej I. Dobranowskiej z Cracovii — która zdobyła mistrzostwo okręgu w 4-ch konkurencjach.- Na wyróżnienie zasługuje również Jakubowski Zdz. (Cracovia) 4-rokrotny mistrz okręgu.
Kękuś 7. Wisły sprawił dużą niespodziankę. wygrywając z. Kitę Al. mistrzem Polski, na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Do rewelacji zaliczyć można również porażkę Florczykówny z Wisły, która uległa Dobranowskiej również na dystansie 100 m stylem grzbietowym.
Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:
Konkurencje żeńskie:
200 m stylem klasycznym — Dobranowska I. — 3,43.
300 m st. zmiennym — Dobra- nowska I. — 6,34.7.
100 m st. dowolnym — Florczyk A. — 1.30.
100 m st. klasycznym — Dobra- nowska I. — 1.44.8.
100 m st. grzbietowym — Dobra- nowska I. — 1,48.8.
Sztafetę 4X100 st. dowolnym wygrała Wisła w czasie 7,14.3 w składzie Florczyka Kűhn, Planeta. Górska, — zaś sztafetę 3X100 m zmiennym Cracovia osiągając czas 5,28.9.
Konkurencje męskie:
4000 m stylem dowolnym — Jakubowski Zdz. (Crac.) — 5,59.9.
100 m st. grzbietowym — Kękuś Tad. (Wisła) — 1.22,1.
200 m st. klasycznym — Kowalski W. (Wisła) — 3.25.
300 m st. zmiennym — Jakubowski Zdz. — 4,51.2.
100 m st. klasycznym — Kowalski (Wisła) — 129.
200 m St. dowolnym — Jakubowski (Crac.) — 2,43.2.
100 m st. dowolnym — Jakubowski (Crac.) — 1,00,8.
4X200 st. dowolnym — Cracovia (Kita, Kornecki, Kosibowicz. Jakubowski) w czasie 11,37.8.
Sztafetę 3X100 zmiennym wygrała Wisła (Kękuś. Kowalski, Ciężki) i osiągając czas 4.05 9.

W punktacji ogólnej prowadzi Cracovia — 906 pkt przed Wisłą— 849 pkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 178 z 2 lipca 1948