1948-11-21 Cracovia-Gwardia Team Zapłon 8:8

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia-Gwardia Team Zapłon 8:8
prawdopodobny termin
Relacje z zawodów

Piłkarz

Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz
W drugim spotkaniu pięściarze gdańscy zmierzyli się z teamem, złożonym z zawodników Zapłonu i Cracovii. Gwardia wystąpiła bez Antkiewicza w wadze lekkiej, którego zastąpił Stysiał z Cracovii.

Z pięściarzy Cracovii walczyli w teamie: Leja, Baran, Rapacz.
Bokserzy krakowscy spisali się lepiej niż poprzedniego dnia. Stysiał zdemolował formalnie swego przeciwnika i wygrał swą walkę wysoko. Leja mimo porażki walczył bardzo ambitnie i przegrał nieznacznie. Nie powiodło się Baranowi, który ponownie przegrał walkę z Gołyńskim przez k o Rapacz po zaciętej walce zremisował z Kwiatkowskim.
Z zespołu Gwardii wyróżnić należy: Gołyńskiego w piórkowej, który posiada morderczy cios oraz Kwiatkowskiego. Pozostali pięściarze wypadli we wczorajszym spotkaniu słabiej, a zwycięzca Stysiała — Skierka walczył bez ambicji I z trudem tylko uzyskał remis w spotkaniu z Kwiatkowskim.
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI WALK:
waga musza: Pek (G)—Lindner (Z) w zwarciu przeważał Pek, natomiast Lindner był lepszy w walce na dystans:
Spotkanie było ciekawe przez wszystkie trzy rundy i zakończyło i się zasłużonym zwycięstwem Lindnera na punkty.
W koguciej Gignal (G)—Leja (Z) wałczą dość chaotycznie, bijąc szeroko. przy czym lepszy technicznie Gignal nieznacznie przeważa i wygrywa walkę na punkty.
W piórkowej walka Gotyckiego (G) z Baranem (Z) była najciekawszym spotkaniem wieczoru. Dysponujący silnym ciosem Gołyński trafia już w pierwszej rundzie Barana, który idzie do ośmiu na deski. Drugie starcie zaczyna się huraganowym atakiem pięściarza Cracovii, który jednak Gołyński przetrzymuje, a następnie trafia Barana w żołądek, po którym to ciosie Baran zostaje wyliczony.
W w. lekkiej Stysiał (G) z miejsca obejmuje inicjatywę nad Pietrugą (Z). Pięściarz Cracovii ma zupełną przewagę przez wszystkie starcia i wygrywa wysoko na punkty.
W półśredniej — zmierzyli się Skierka (G) z Kukurydzem (Z). Po brzydkiej walce spotkanie zakończyło się remisem.
W średniej zaciętą walkę stoczyli; Kwiatkowski (G) j Rapacz Spot¬kanie prowadzone było po większej części w zwarciu i skończyło się remisowo.
W półciężkiej pojedynek młodego Ryckiego (G) z rutynowanym Fiszerem (Z) przyniósł zwycięstwo na punkty pięściarzowi Zapłonu. W ciężkiej, Klimecki (Z) przez pierwsze dwie rundy punktuje, a dopiero w trzecim starciu trafia parokrotnie czysto Mechlińskiego (G), który jest dwa razy knock-down i poddaje się.

Sędziował w ringu p. Bogdanowicz, punktowali pp.: Mikołajczyk, Pietrzykowski i Luberda.
Źródło: Piłkarz nr 38 z 23 listopada 1948