1949-04-03 Cracovia-Leopolia Opole 7:9

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia-Leopolia Opole 7:9
Relacje z zawodów

"Rezerwowa ósemka CRACOVII przegrywa z pięściarzami LEOPOLII 7:9" -
Piłkarz

Rezerwowa ósemka CRACOVII przegrywa z pięściarzami LEOPOLII 7:9

Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz cz.2
Krakowscy miłośnicy boksu nie maja szczęścia do oglądania interesujących i na wysokim poziomie , stojących spotkań pięściarskich. Przez cały ubiegły sezon widzieliśmy tylko cztery drużyny (Czechów, ŁKS, Batory, Radomiak) reprezentujące buks w dobrym wydaniu, reszta zaś zespołów, które gościliśmy w Krakowie przedstawiała poziom gorzej niż mierny.

Nie lepiej zaprezentowała się też drużyna Leopolii z Opola, która w sobotę rozegrała towarzyskie spotkanie z Cracovią. Goście, poza kondycją, ambicją i niezłą prezencją fizyczna nie pokazali kompletnie nic, a przeciwnie, wykazali, że sztuka boksowania jest im jeszcze bardzo daleka.
Cracovia do spotkania tego wystąpiła w całkowicie rezerwowym składzie jedynie z Leją w wadze koguciej a wypożyczonym z Grobli Pieniążkiem, reszta to młodzież spośród której jedynie Lisik w wadze lekkiej zaprezentował się jako niezły materiał na przyszłość. Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie a w wadze piórkowej i średniej było wprost parodią boksu.
Najładniejszą walkę -wieczoru stoczyli dwaj "starsi panowie” Pieniążek i Michniewicz, którzy jedyni z obu ósemek znali arkan a boksu.
WYNIKI WALK:
W wadze muszej Rybczyk (L) pokonał nieprzekonywująco na punkty Martę (Cr).
W wadze koguciej: Wierzbicki (L) przegrał wysoko na pkt z Leją (Cr). Wierzbicki wykazał wprost nieprawdopodobną odporność na ciosy i ambicję
W wadze piórkowej: Dziewulski (L) wygrał na punkty z Góreckim (Cr). Obaj zawodnicy otrzymali napomnienia za nieczystą walkę.
W wadze lekkiej: Tkocz (L) nie po trafił wykorzystać swojej dużej przewagi fizycznie i dal się wypunktować Lisikowi (Cr).
W wadze półśredniej: Nocoń (L) przegrał wysoko na punkty z Danecem (Cr).
W wadze średniej: Panza (L) wygrał przez i poddanie się Majosa (Cr) w I rundzie.
W wadze półciężkiej: Szeja (L) znokautował w I rundzie poraź pierwszy walczącego w ringu Judnoraka (Cr).
W wadze ciężkiej: Michniewicz (L) rozstrzygnął walki z Pieniążkiem.

Sędziował w ringu ob. Kura na punkty: Lukarda, Lis i Mikołajczyk
Źródło: Piłkarz nr 14 z 4 kwietnia 1949