1949-05-22 Okocimski - Korona Kraków 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

prawdopodobny gospodarz i termin


Herb_Okocimski Brzesko


pilka_ico
krakowska liga okręgowa (Cracovia II)
niedziela, 22 maja 1949

Okocimski Brzesko - Cracovia II

2
:
1

(1:0)Herb_Cracovia IISędzia: Bil

bramki Bramki
Kupiec
Kotfla
Dycjan

Mecze tego dnia:

1949-05-22 Okocimski - Korona Kraków 2:1
1949-05-22 ŁKS-Włókniarz Łódź - Ogniwo-Cracovia 2:2


Opis meczu

Piłkarz

Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz
Dzisiejsza porażka jeszcze raz potwierdziła słabą formę biało-czerwonych w tegorocznych rozgrywkach klasy A. — Szczególnie słabą linię jest atak, w którym jedynie Kadłuczka częściowo Masaczyński grają na poprawnym poziomie. Reszta to zlepek graczy zupełnie nie rozumiejących się i grających bez ambicji i chęci zwycięstwa. Toteż wobec zagrożenia spadkiem kierownictwo drużyny powinno poważnie zastanowić się nad jej uzupełnieniem i stworzeniem takiego zespołu jaki widzieliśmy w ubiegłym sezonie.

Spotkacie samo zwłaszcza do przerwy stało na niskim poziomie, do czego w dużej mierze przyczynił się ulewny deszcz. Pierwszą bramkę zdobył dla Okocimskiego Kupiec w 41 min. gry.
Po przerwie gra się nieco ożywiła i biało-czerwoni coraz częściej goszczą pod bramkę przeciwnika, jednak indolencja strzałowa napastników Cracovii zwłaszcza Kazimierowicza oraz Kolasy, nie pozwoliła na uwidocznienie tego cyfrowo. Drugą bramkę dla Okocimskiego strzelił Kotfla w 21 min. gry. Honorową bramkę dla Czacovii zdobył Dycjan.

Sędziował p. Bil b. dobrze.
Źródło: Piłkarz nr 22 z 23 maja 1949


Mecze sezonu 1948/49