Puchar Kałuży

Mecz o Puchar Kałuży.

"Kraków - Opole 5:4" -

Kraków - Opole 5:4

W meczu o puchar Kałuży Kraków po słabej grze zwyciężył zespół Opola 5:4. Drużyna krakowska złożona z ośmiu graczy Gwardii, uzupełniona Barwińskim z Tarnovii oraz Jabłońskim II i Bobulą z Ogniwa-Cracovii nieoczekiwanie zawiodło. W drużynie krokowskiej jodynie Cisowski zasługuje na wyróżnienie. Pozostali gracze wypadli b. słabo.

Opole nawiązało równorzędny walkę i nie zrażało się utratą kilku bramek. Każdy atak gości przeprowadzany na bramkę Jurorwicza był niebezpieczny. Wyróżniali się w zespole gości: Kubiak w obronie, Szmid, Krajówka i Wiśniewski w ataku.

Bramki dla Krakowa zdobyli: Gracz 2 (w tym jeden z karnego), Kohut, Cisowski i Rupa. Dla Opola: Fuchs, Szmid, Krajówka i Cymbalski.

Sędziował słabo ob. Gronowski z Warszawy. Widzów na skutek deszczu zaledwie 5 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 132 z 29 czerwca 1949

"Kraków—Opole 5:4" -

Kraków—Opole 5:4

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Z trudem piłkarze Krakowa odnieśli zwycięstwo w meczu o puchar Kałuży z ambitną drużyną Śląska Opolskiego. Nie dlatego że nie mogli wygrać, ale że po zbyt łatwym początku, gdy wydawało się że zwycięstwo przyjdzie samo, nasi piłkarze zlekceważyli jakby przeciwnika, który zaczął poważnie zagrażać i zdobywać bramki. Kraków prowadził 2.0 i wydawało się ze zwycięży wysoka Piłkarze o-polscy nie stracili jednak wiary w zdobycie bramki i wykazując się dużą szybkością szczególnie w linii ataku wykorzystywali błędy o-brony krakowskiej i zdobyli wyrównanie. Nacisk Krakowa przyniósł jednak jeszcze dalsze 2 bramki i do przerwy wynik brzmią! 4:2 Po przerwy Opole zagrało lepiej i mimo zdobycie przez Kraków jeszcze jednej, umiejętnie strzeliło 2 bramki i omal nie wyrównało zdobywając swą gra dużo sympatii widzów. Ogólnie Kraków rozczarował. Bramki dla Krakowa zdobyli: Gracz 2, Cisowski, Kohut i Rupa, dla Opola Fuchs, Szmid, Krassówka i Cymbalskl. Sędziował Gronowski z Warszawy. Widzów ok. 6.000.
Źródło: Dziennik Polski nr 176 z 30 czerwca 1949