mistrzostwa województwa
prawdopodobny termin

"Niespodzianki w turnieju tenisowym województwa krakowskiego" -

Niespodzianki w turnieju tenisowym województwa krakowskiego

W turnieju tenisowym o mistrzostwo województwa krakowskiego uzyskano w ćwierć¬finale gry pojedynczej mężczyzn następujące wyniki:

Kołcz (Ogn.) - Korman (Spójnia) 6:2, 6:2, Christ (Ogn.) — Skąpski (Ogn) 6:4, 6:3, Herbst — Schram 6-3, 7:5, Skoczylas (Ogn.)— Łabuzek 6:3, 3:6. 6:2.
W półfinale Herbst zwyciężył Christa 8:6, 6:3, a Kołcz pokonał Skoczylasa 6:4. 4:6. 6:4.
Finał rozegrany został pomiędzy Herbstem (Ogn.) a Kołczem Ogn). W pierwszym secie Kołcz prowadził 5:2.
Herbst jednak wyrównał na 5:5. Ostatecznie seta wygrał Kołcz 9:7. W drugim secie Herbst obronił dwie piłki meczowe i wygrał seta 7:5. Trzeci set zakończył się zwycięstwem Herbsta 61, który tym samym zajął w turnieju pierwsze miejsce.
W konkurencji kobiet zwyciężyła Krawczykówna (Ogn. Tarnów), wygrywając w finale z Z. Kubalanką 6:2, 3:6. 6:2.

Mistrzem juniorów został Wawrowski (Ogn. Kr.), który w finale wygrał z Pieczonką (Gwardia) 6:2, 6:4, a wśród juniorek pierwsze miejsce zdobyła Kubalanka Kr. (Ogn. Kr.) po zwycięstwie nad Florkiewiczówną (Sp.) 6:2. 6:2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 180 z 2 lipca 1951