1952-09-28 zawody motocyklowe

wyścigi motocyklowe

"Frankowski zwycięża w rajdzie motocklowym" -

Frankowski zwycięża w rajdzie motocklowym

W ub. niedzielę rozegrany został Jesienny Rajd Motocyklowy. Organizowany przez Ogniwo MPK. W fałdzie (trasa prowadziła przez Nową Hutę, Bochnię, Limanową, Lubień i Myślenice) startowało 36 zawodników, z których 26 przybyło na metę w Krakowie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Kat. 125 ccm: 1) Frankowski (Ogn ) 2) Sedko (Stal Rzeszów), 3) Kotapka (Ogn ). . Kat. do 250 ccm: i) Walter (Unia), 2) Doliński (Unia), 3) Woroszkiewicz (Ogn.). Kat. do 350 ccm: I) Mysińskl (Unia), 2) Gacek (Ogn), 3) Czuba (Ogn ).

W kat. maszyn z wózkami — zwyciężył zawodnik Ogniwa Kr Litwin. Najlepszy czas dnia uzyskał Frankowski — 4,35 godz., który zdobył też puchar ufundowany dla zwycięzcy wyścigu W próbie szybkości najlepszy wynik miał St. Mak.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 234 z 30 września 1952