1952-11-15 zawody strzeleckie

zawody strzeleckie

"65 zawodników wzięło udział w rozgrywkach strzeleckich zorganizowanych przez ZS Ogniwo" -

Na strzelnicy sportowej Ogniwa od były się ostatnio zawody strzelecko z udziałem 65 zawodników, reprezentujących koło sportowe Ogniwa.

Ponad 50 zawodników, biorących u* dział w strzelaniu, zdobyło Odznakę Sportową klasy III. Startujący poza konkursem znany strzelec krakowskiego Ogniwa MPK, Bronisław Heyduk, z karabinku na 50 m uzyskał wynik 1.057 pkt., czyli lepszy o 27 punktów od wyniku, uzyskanego w czasie ostatnich mistrzostw strzeleckich CRZZ.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli: Karabinek sportowy na 50 m: Juzków — Ogniwo MPK — 224 pkt. przed Rzeczkowskim — koło sportowe Energetyka —.212 pkt. i Rabiarzem — koło sportowe Gazownia — 206 pkt. W tej samej konkurencji z udziałem zawodniczek, pierwsze miejsce zajęła Turaj Ogniwo MPK — 231 pkt. przed Szarą — PO „SP“ — 218 pkt. i Godzińską — Ogniwo . MPK — 203 pkt.

W zawodach o klasę sportową przy oddaniu 10 strzałów z pozycji leżącej, zwyciężył Godlewski z kola sportowego Energetyka, uzyskując 95 pkt. na 100 możliwych przed Rabiarzem z Gazowni — 93 pkt. i Szostakiem z Gazowni—również 93 pkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 278 z 10 listopada 1952